Skupina smrti! Do Plzně přijede Bayern, Barcelona a Inter | Sportovní Plzeň

 

 

Skupina smrti! Do Plzně přijede Bayern, Barcelona a Inter

Marie Osvaldová25. 8. 2022


Foto: FCVP


Soupeři Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů budou Bayern Mnichov, Barcelona a Inter Milán. Rozhodl o tom večerní los v Istanbulu.

Na dva ze soupeřů Západočeši narazili při třech předchozích účastech v Lize mistrů. S Barcelonou si zahráli při své první účasti v nejprestižnější soutěži v roce 2011, s Bayernem se potkali na podzim 2013. „Chci být seriózní, což ale při vzpomínkách na tato utkání moc nejde. Na Bayernu jsme dostali bůra, na Barceloně jsme dopadli výsledkově líp, ale moc jsme si nezahráli," podotkl asistent trenéra Pavel Horváth, který tehdy vedl Viktorii jako kapitán. Podle něj Viktoriáni dostali asi nejtěžší skupinu, která byla k mání. "Při představě zápasů na nejkrásnějších stadionech v Evropě nás čeká určitě spousta krásných zážitků," řekl plzeňský asistent Pavel Horváth.

Podobně mluvil také záložník Václav Pilař, který si na dvou stadionech (Camp Nou, San Siru, pozn. red.) už zahrál. "Takovou skupinu jsme si přáli. Musíme říct, že si obrovsky vážíme toho, že jsme do Ligy mistrů postoupili," popsal Pilař.

Do vyřazovací fáze postoupí první dva celky z každé skupiny, týmy na třetích místech budou na jaře pokračovat v play off Evropské ligy. Program základních skupin začne 6. a 7. září.


Sdílet