Plzeň1. 3. 2022

SK Slavia Praha - TJ Plzeň Litice 4:3 (1:1)
Góly: Benda 2, Uhlíř
Hráli: Skála, Bílek, Koryťák, Čvančara, Bystřický, Kačírek, Uhlíř, Šesták, Benda, Gerlický, Levý Š. a Homolka J.

Typické semifinálové utkání, ve kterém litický tým měl méně štěstí, než-li soupeř. Tentokráte opravdu rozhodovalo štěstí. Ale od začátku... pevná litická zónová obrana, která nedovolovala pražským útočníkům v podstatě žádnou přímou střelu, maximálně z velkých úhlů a mnohem otevřenější polovina pražského týmu, bránícího osobně. Toho po několikátém průniku do obranného kruhu využil Lukáš Benda, který po trestném rohu nekompromisně míček poslal do pravého horního rohu. Slavia kontrovala o několik minut později a stav 1:1 zůstal neposkvrněn až do konce poločasu. Trochu slabší druhou čtvrtinu vykompenzovaly litičtí v té třetí. Série střel Litic na brankáře Hanuse přinesla tlak, který však paradoxně využila Slavia v ojedinělém rychlém brejku. Naštěstí pro litické o dvě minuty později srovnal opět po trestném rohu kapitán Uhlíř. Slávisté v posledním dějství opět vykřesali naději, opět šli do vedení, jenže připravené Litice dokázaly vzápětí srovnat. Utkání, které v tuto dobu nabralo velkou dynamiku nakonec rozhodla maličkost. Slávistickou nahrávku před branku si do vlastní sítě srazil Koryťák a vzápětí po dohrávaném trestném rohu nastřelil plzeňský Lukáš Benda tyčku. "Se čtyřmi dorostenci v sestavě, s vědomím dvanáctiletého prokletí prohraných semifinále, jsme zápas zvládli bravurně. Takto kompaktně v defenzívě odehraný zápas jsem asi ještě nezažil. Samozřejmě v útočné fázi nám chyběly občas návyky, neb fakt, že hráli čtyři dorostenci, byl vynucen okolnostmi. Nicméně, tým má budoucnost, na kterou se těšíme", dodává kouč plzeňského týmu Tomáš Levý.