Semifinále hokejisté v úterý neodehrají, kvůli koronaviru pořadatelé zápas zrušili - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Semifinále hokejisté v úterý neodehrají, kvůli koronaviru pořadatelé zápas zrušili

Jiří Vízner31. 8. 2020


Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně ze zdravotních důvodů nenastoupí do semifinálové série Poháru Generali České pojišťovny proti Třinci. První zápas měl hrát v úterý na západě Čech. Klub na oficiálním webu v krátké zprávě oznámil, že se tak rozhodl vzhledem k aktuální zdravotní situaci a z preventivních důvodů. Série však oficiálně zrušena nebyla, vedení soutěže o jejím osudu rozhodne až na základě výsledků testování.


"Klub je v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a probíhá testování hráčů a realizačního týmu," uvedli Západočeši s tím, že se budou řídit pokyny hygienické stanice a prozatím nebudou poskytovat žádné další informace médiím. Lze nicméně předpokládat, že v kádru nebo realizačním týmu Plzně se objevila osoba, která má příznaky nemoci covid-19.


Formálně je nyní ale pouze odložen úterní zápas, který se měl hrát na plzeňském stadionu. "Vyčkáme na výsledky testů, které mohou být různé. Může být jeden pozitivní a pak by následovala nějaká hygienická opatření, nebo může být Plzeň úplně negativní. A pak budeme hledat východisko tak, abychom sérii nějakým způsobem zachránili," řekl  ředitel extraligy Josef Řezníček.


V ideálním případě by se odložený zápas mohl uskutečnit ještě tento týden. "Jsme v kontaktu s oběma kluby a nyní jsme potřebovali udělat rychlé rozhodnutí, aby Třinec neodjel do Plzně. Teď budeme čekat na výsledky testů, které může mít klub dnes, zítra, možná ale až do 48 hodin," dodal Řezníček.


V případě, že by se utkání nemohlo uskutečnit ani v náhradním termínu, řešila by jeho osud sportovně-technická komise Českého svazu ledního hokeje. "A s největší pravděpodobností by zápas kontumovala," uvedlo vedení svazu v tiskové zprávě. Ve druhém semifinále se utkají Liberec a Pardubice.


ČTK


Sdílet