Schleiss se po 2,5 měsících znovu dočkal branky. Velká úleva, hlásil kapitán Škody | Sportovní Plzeň

 

 

Schleiss se po 2,5 měsících znovu dočkal branky. Velká úleva, hlásil kapitán Škody

Marie Osvaldová2. 12. 2023


Foto: HC Škoda Plzeň


17. září. Přesně to byl datum, kdy se Jan Schleiss zapsal mezi střelce. Kapitán hokejistů Škody od té doby gólově strádal. Svoji smůlu prolomil až 1. prosince, kdy se jednou trefou podílel na jasné výhře 5:0 nad Mladou Boleslaví.

Střelecky jste se prosadil poprvé od druhého extraligového kola, které se hrálo 17. září. Co cítíte?
Velkou úlevu. Přál bych si, aby to ze mě již spadlo a pokračoval jsem v tom nadále. Letos to období bylo dlouhé, přes dvacet zápasů, už to byla velká deka. Jsem rád, že jsem to tam konečně prodral. Oni podle mě očekávali, že vše sehrajeme podobně jako ve druhé třetině, místo toho tam najednou vznikla velká dálnice. Petr Zámorský mi krásně předal kotouč, já jsem šel poté na Mertlíka, k němu se ale naopak všichni stáhli, tak jsem šel rovnou do brány a padlo to tam.

Mladá Boleslav má výborné přesilovky, tentokrát jste vy v nich vstřelili čtyři branky. Porazili jste je tedy jejich vlastní zbraní?
Na Boleslav jsme se dobře připravovali. Podle mě hráli v oslabení hodně pasivně, nám se naopak povedlo využít hned první přesilovou hru, oni pak nevěděli, z jaké strany může přijít další rána. Přidali jsme i druhý zásah v početní výhodě a posléze jsme si již hodně věřili. Měli jsme hodně šancí, sedlo si to, přál bych si, aby to tak pokračovalo dále.

Vy osobně jste vybojoval dvě přesilovky poté, co trochu neudrželi nervy Malát s Fořtem..
Jo. Myslím, že jsme to dneska zvládli dobře, hlavně disciplinovaně. I bitka Michala Houdka byla ve správný čas, domluvili se mezi sebou, šli na trestnou oba dva, takže neoslabil tým. Navíc nás to nahecovalo a stadion se přidal. Udrželi jsme dneska nervy, z čehož jsme měli přesilové hry. V Brně se mi povedlo něco podobného, když se na mně vyfauloval Pospíšil, tam jsem také nic neudělal. Podle mě rozhodčí trestají tu jednu ránu navíc, která přijde, a je zbytečná. Pokud se hráči jenom drží, tak je nesmysl to vylučovat.

Přitom Sebastián Malát byl ještě loni váš spoluhráč..
Já jsem mu nepěkně nadával, ten ani nevěděl, že mi dal krosček na žebra jako blázen. V tu chvíli jsem po něm hodně řval. Po zápase už na předávání rukou ani nebyl, tak jsme si to nemohli vyříkat.

Mladé Boleslavi jste odskočili už na devět bodů. To je asi také hodně důležité, že?
Přáli bychom si, aby nás ty tři body nakoply a navázali jsme na to v dalších zápasech. Byl to důležitý zápas, víme jak vypadá tabulka, chtěli jsme si udělat menší polštář a trochu odskočit. Dneska jsme si mohli užít i poslední minutu ve stoje, zahulákali jsme si, protože jsme měli vyhraný zápas. Nemuseli jsme se stresovat, zdali tam něco nespadne, což je super a určitě nám to pomůže.


Sdílet