Schleiss po bláznivém zápase s Kometou: Nejhorší by bylo, kdybychom byli všichni jen negativní | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová25. 9. 2021

Vedli 4:1 a nebýt tří tyček, mohlo Brno odjíždět s debaklem. Jenže zůstalo jen u kdyby. Hokejisté Plzně totiž ve druhé půli zápasu naprosto odpadli a nakonec byli rádi za bod po prohře 5:6 v nájezdech. "První třetina skvělá, neměli absolutně nic. Přijde druhá třetina, vedeme o tři góly a pak z toho uděláme blamáž. A v závěru jsme měli z p*dele kliku," hodnotil výstižně zápas dvougólový střelec Jan Schleiss.

Vedli jste a jednoznačně ovládali zápas. Co se pak stalo ve druhé polovině utkání?
Chce to udržet tempo z první třetiny. Kdo zápas viděl, tak musí dát za pravdu, že Kometa dlouho neměla žádnou šanci. Já ale nechci být zbytečně jen negativní, protože pak bych takový byl i na ostatní a negativní budeme všichni, což je nejhorší, co může být. Odrazil bych se od pozitivních věcí, chyby v zápase samozřejmě byly a my o nich víme.

Dá se říci, že se to ale opakuje zápas, co zápas..
První třetinu hrajeme jednoduchý hokej, tak jsme nahoře. Pak z ničeho nic od toho ustoupíme, což nevím sám proč a z toho pak pramení ty naše chyby. Chce to pořád držet stejný výkon.

Tak pojďme k pozitivnímu a to jsou vaše góly..
U prvního gólu sehrál Kantýs (Matyáš Kantner, pozn. red) výborný souboj na modré čáře. To je přesně ta černá práce, kterou moc lidí nevidí. Kody (Petr Kodýtek, pozn. red.) mi to poté přesně nahrál a já to trefil. U druhého gólu Kometa špatně přečíslila hráče v rohu, kluci to dali dobře nahoru a David Jiříček na mě posunul puk a zase to tam propadlo. Za trefy jsem určitě rád, chtělo by to tak pokračovat.

Viděl jste ten šťastný vyrovnávací gól?
Já akorát skákal na střídačku. Takže až v opakovaném záběru. Vidíte, je to hráč (Holík, pozn. red.) jako blázen a dokáže udělat takovou chybu na konci.

Nájezdy už byly asi jen dokreslení té nepovedené třetí třetiny, že?
Asi kdyby tam zůstal první gólman, tak by to bylo jiné. My jsme fakt byli rádi asi za bod. Kdy se vám poštěstí gól takhle dvě vteřiny před koncem.