Rozjetá Plzeň si poradila se Zlínem. Vyhrála už popáté v řadě!

Marie Osvaldová10. 10. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Pátou výhru v řadě si připsali na konto hokejisté Škody Plzeň. Jejich formu na vlastní kůži poznal trápící se Zlín, který se v zápase dlouho držel jen díky výkonu brankáře Kašíka. Po dvou třetinách byl ještě stav 2:1, ve třetí ale indiáni kontrolovali hru, přidali další dvě trefy a zvítězili 4:1.

Úvod vyšel indiánům ideálně. Po vyloučeních na obou stranách se při hře 4 na 4 prosadil tvrdou ranou z pravého kruhu Jakub Kindl a Škodovka už po 117 vteřinách vedla. V 8. minutě měl po skvělé práci Kodýtka obrovskou šanci Schleiss, Kašík ale podržel Zlín a vzápětí měl i velkou porci štěstí, když dorážka Kantnera proletěla brankovištěm. Ve 13. minutě se do ojedinělé příležitosti dostal i Zlín, Honejsek ale skákavý kotouč netrefil. Plzeň pak ještě přitopila pod kotlem a předváděla jednu oku lahodící akci za druhou. Výborný Kašík ale odolal tutovkám Kantnera, Langa, či Graňáka.

Hned na začátku druhé části dostali hosté k dispozici přesilovku. Tu sice nevyužili, ale těsně po návratu vyloučeného Bulíře srovnal Mikúš, který procedil puk mezi výstrojí Svobody. Indiáni ale po inkasovaném gólu znovu přepnuli na vyšší stupeň a ve 32. minutě si vzali vedení zpět. V přesilovce dorážel Blomstrandovu střelu Gustaf Thorell. O čtyři minuty později se vyhozený puk dostal až k Honejskovi, jeho pokus o blafák ale Svoboda přečetl. Těsně před druhou sirénou dohrál zbytečně Kubiš Kaňáka a vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu.

Do třetí třetiny vstoupila Škodovka s dlouhou přesilovkou, jenže ji nesehrála vůbec dobře a Kašík neřešil žádný větší problém. Naopak ve 46. minutě hráli přesilovku hosté a Svoboda měl co dělat se zakončením Šlahaře. V 50. minutě jel na branku Zlína osamocený Kantner, Kašík ale odolal. Hned o minutu později už Ševci kapitulovali. Po buly se do střely opřel Ludwig Blomstrand a síť za Kašíkem se rozvlnila potřetí. V 53. minutě už to bylo 4:1. Blomstrand našel v přečíslení Michala Bulíře, a ten těžký puk ze vzduchu trefil dokonale. Ve zbytku utkání už si domácí situaci nijak nekomplikovali a v klidu dovedli duel k vítězství.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Měli jsme dobrý vstup do utkání, rychle jsme dali gól. Naše hra byla dobrá, mohli jsme rozhodnout celý zápas. Ve druhé třetině jsme trochu vypadli z rytmu a umožnili soupeři vyrovnat. Dobře, že jsme vzali vedení zpět. Ve třetí třetině už jsme opět měli více ze hry a dali zaslouženě dva góly. Jsem strašně rád, že jsme tento víkend zvládli za šest bodů. Klukům patří dík. Těsně před utkáním se mi narodila vnučka, dali mi kluci hezký dárek."


Sdílet