Roudenský běh ovládl olympionik Švarc a mládežnická reprezentantka Suráková - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Roudenský běh ovládl olympionik Švarc a mládežnická reprezentantka Suráková

Plzeň8. 12. 2020


Foto: TJ Prazdroj Plzeň

V neděli 6. prosince se uskutečnil v pořadí již 42. ročník Roudenského běhu, který pořádá oddíl běžeckého lyžování TJ Prazdroj Plzeň.

Foto: P. Švarc

Hlavní závod Velkou cenu Prazdroje ovládla triatlonová legenda Přemysl Švarc v čase 17:53, kterého na trati zdatně proháněl Petr Minařík z Rokycan. Sprinterskou prémii ovládl sprinter AK Škoda Plzeň Martin Barák. Vrchařskou prémii pro sebe ukořistil mocným závěrem na schodech pod ČHMÚ vítěz závodu Přemysl Švarc.


V ženách zvítězila česká reprezentantka Anna Suráková z AK Škoda Plzeň v čase 20:31. Anička nedala žádným ženám šanci a získala pro sebe sprinterskou a vrchařskou prémii. Kategorii nad 100 Kg vyhrál již tradičně ředitel závodu Miroslav Duda.

Foto: P. Švarc

Nejmladším startujícím byla Sára Kovandová ročník 2019. Nejstarším závodníkem byl pan Jaroslav Novák z KVS Plzeň, Který trať proběhl v 79 letech ve skvělém čase 46:40.


Všech závodů se dohromady zúčastnilo 170 závodníků a závodnic. V kategoriích do 18 let se zúčastnilo celkem 110 závodníků a závodnic.


Výsledky jsou k nahlédnutí na http://www.tjprazdrojplzen.cz/roudensky-beh-vysledkySdílet