Regionální golfová akademie Plzeňského kraje zahájila činnost - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Regionální golfová akademie Plzeňského kraje zahájila činnost

Plzeň26. 4. 2021


Zdroj Instagram RGA

Dne 14. 4. 2021 zahájila letošní sezonu a oficiální činnost Regionální golfová akademie Plzeňského kraje. Zahájení proběhlo formou on-line schůze, které se zúčastnilo vedení akademie, zástupci majitelů Greensgate golf resortu Plzeň Dýšina a 77 rodičů a členů akademie. Všechny přítomné na začátku pozdravil pan Ing. Ivan Hlaváček a krátce shrnul historii dýšinského mládežnického golfu. Poté předseda spolku pan Luděk Keltyčka prezentoval základní myšlenky, cíle a strukturu regionální akademie. Z pozice hlavního trenéra a managera akademie k rodičům promluvil Jan Mergl, který představil schéma tréninků, náplň sezony, cíle na rok 2021 a základní benefity, které akademie přinese svým členům. Pomyslný první míček byl tedy odpálen. Na závěr setkání proběhla zajímavá diskuse.

Pevně věříme, že se díky tomuto projektu, který sdružuje ve spolupráci 4 silné subjetky - Greensgate golf resort Plzeň Dýšina, statutární město Plzeň, Plzeňský kraj a Českou golfovou federaci se golf zařadí mezi oblíbené sporty nejen v Plzni, ale v celém kraji. Akademie nabízí golf nejen pro již aktivní hráče, ale jsou připraveny kurzy pro nové zájemce, které jsou zpočátku zcela zdarma. Mezi hlavní cíle akademie patří osvěta golfu a zisk nových hráčů, spolupráce se školami a školkami, podpora sportovních talentů a zajištění rekreačně sportovního vyžití pro své členy. Akademie má ve svém trenérském teamu renomované trenéry golfu a externí spolupracovníky, díky kterým bude nabízet i kondiční tréninky a podporu v oblastech rehabilitace, psychologie a výživového poradenství. Na své si přijdou i rodiče, pro které jsou připraveny pravidelné semináře.

Letošní sezona by se měla rozběhnout 1. 5., pokud to dovolí současná situace s pandemií Covid - 19. Všechny děti se tedy mohou těšit na společné tréninky, turnaje a letní kempy.

“V případě, že budete chtít zkusit golf, nebo již hrajete a zaujal Vás náš program, tak nás prosím neváhejte kontaktovat.” - říká Jan Mergl


Sdílet