Prokletí libereckého ledu zlomeno. Škodovku táhl za výhrou obrozený střelec Kantner | Sportovní Plzeň

 

 

Prokletí libereckého ledu zlomeno. Škodovku táhl za výhrou obrozený střelec Kantner

Marie Osvaldová1. 12. 2020


ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Dlouhé roky platilo, že Plzeň do Liberce pro tři body nejezdila. Ve 23. kole extraligy před prázdnými tribunami ale své prokletí zlomila. Po velmi dobrém výkonu zvítězili Západočeši 6:3, dvěma góly se na výhře podílel Matyáš Kantner, který se po nepříliš ideálním začátku sezóny v posledních dvou zápasech prosadil hned třikrát. Další branky přidali Petr Kodýtek, Lukáš Kaňák, Jaroslav Kracík a Milan Gulaš.


Duel načal hostující Suchý, který nepříjemně vypálil z pravého kruhu. Kváča touš jen vyrazil, avšak na dorážku nebyl nikdo připraven. Z podobné pozice to na druhé straně zkoušel také Havlín, rovněž Frodl odolal. A byl to právě liberecký obránce, který po chvilce dokonale i se svým brankářem skočil na špek Jaroslavu Kracíkovi. Oba totiž věnovali pozornost jeho pohybu za brankou, vyhlášený plzeňský nahrávač ovšem zpětnou přihrávkou našel u tyče číhajícího Matyáše Kantnera, který prakticky do prázdné bez problémů zasunul kotouč. Navýšit vedení mohl pro své barvy po chvilce Pour, který na ose hřiště hezky protečoval pobídku Jiříčka od modré, těsně však minul zařízení. Dali o sobě ale také vědět domácí. Vlach vypálil od modré, muž s maskou indiánů nic neviděl přes Pekaře před sebou a bylo z toho břevno. Tygrům nakonec pomohla až přesilová hra. V ní sice z pravého kruhu svou bombou minul Filippi, jenže černý nesmysl se od zadního mantinelu odrazil přímo k Tomáši Rachůnkovi, který již doručil balíček na místo určení. Za dalších dvanáct vteřin navíc Severočeši dokonali obrat, když Frodla zaskočil střelou mezi betony zpoza pravého kruhu Radan Lenc. Poté se ale fantom Západočechů vytáhl, když dělovku z první Filippiho po bleskurychlém přesunu vyrazil a zvládl i obě dorážky Grígera.


Prostřední periodu odšpuntoval Zachar, který našel před svatyní Západočechů Vlacha, ten na jejího strážce nevyzrál. Činil se i na druhé straně Kváča, který bleskurychle zareagoval na teč Eberleho pobídky Kaňáka. A pak nastal v utkání zlom. Domácí nevyužili necelou minutu trvající dvojnásobnou početní výhodu a ještě ve čtyřech naopak hosté udeřili. Filip Suchý skvělým napadáním za brankou Tygrů připravil o puk Rosandiče, předložil mezi kruhy Petrovi Kodýtkovi, který výstavní bombou div neprotrhl síť. Rychlou odpověď chystal Musil, jenž táhl přečíslení dva na jednoho. Situaci vzal na sebe, na Frodla ale nevyzrál. A tak znovu rozdával finální příhru Filip Suchý. Doslova daroval gól Lukáši Kaňákovi, kterého našel ihned po buly od pravého mantinelu. Po chvilce si navíc Milan Gulaš obhodil na vlastní modré Havlína a pelášil sám na Kváču, kterého překonal mezi betony po rychlé kličce do bekhendu. Podobně to v úniku zkoušel i Zachar, liberecký štírek ovšem místečko nenašel.


Poslední periodu načal po Čerešňákem zblokované střele v úniku Straka, zakončení na vyrážečku na muže s maskou Severočechů neplatila. Jenže právě on po chvilce pouze vyrazil nahození Gulaše od levého mantinelu, puk si na brankovišti našel Jaroslav Kracík, který po rychlé kličce do bekhendu trefil bůra. Sám hostící kapitán poté vypálil z první z levého kruhu, Kváča se stihl přemístit. Nestačil ale na parádní sólo Matyáše Kantnera. Mladý forvard nabral rychlost ve vlastní obrané třetině, obehrál dva protihráče, následně s ještě prohnal kolem Filippiho a zasunul kotouč do sítě u levé tyče. Poslední slovo v utkání si vzali Podještědští, když v samém závěru právě Tomáš Filippi najížděl na Frodla sám ze strany a uspěl ranou na vyrážečku. Na výhře indiánů to však již nic nezměnilo a po deseti vzájemných utkáních tak nevítězí domácí celek.


hcplzen.cz

Sdílet