Pro postup uděláme maximum, slibuje Guľa po těžkém losu. Trenérský štáb využije špeha Mihálika - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Pro postup uděláme maximum, slibuje Guľa po těžkém losu. Trenérský štáb využije špeha Mihálika

osm10. 8. 2020


Nizozemský AZ Alkmaar bude soupeřem fotbalistů Viktorie Plzeň ve druhém předkole Ligy mistrů. Zápas odehrají Viktoriáni 25. nebo 26. srpna v Holandsku. Pokud Plzeň druhé předkolo zvládne, zajistí si minimálně účast v základní skupině Evropské ligy. Pikantní bude duel pro Ondřeje Mihálika, který právě v holandském celku působil.


„Informací budeme mít dostatek. Pro nás je důležité, abychom je dokázali přenést na hřiště do toho jednoho zápasu. Pro postup musíme udělat maximum, to všichni v klubu cítíme, je to velká výzva,“ ví trenér Adrian Guľa. Jedním z hlavních zdrojů informací bude pro plzeňský tým Ondřej Mihálik, který za AZ nedávno hrál. „Jedna věc je samozřejmě video, ale druhá jsou detaily například za kabiny a podobně, i to je důležité. Určitě ho využijeme,“ prozradil trenér.


Sám Mihálik tvrdí, že Viktorii čeká mladý a dravý soupeř, který nepodcení absolutně žádnou situaci. Je založený na fyzické a běhavé zátěži. Nebude to určitě jednoduché, ale který soupeř v Lize mistrů je jednoduchý? Nemůžeme si vybírat. Máme před sebou velkou výzvu, do Plzně budeme chtít přivézt postup,“ charakterizoval soupeře Mihálik.


Kapitán Viktorie Jakub Brabec už cítí velkou motivaci více než dva týdny před klíčovým zápasem. „Už od začátku přípravy se soustředíme na to, že to přijde. Musíme do toho dát všechno, prostě chceme postoupit a hrát poháry,“ má jasno kapitán týmu.


Sdílet