Překvapivá posila pro mistry. Dres Viktorie obleče znovu po letech jedna z legend! | Sportovní Plzeň

 

 

Překvapivá posila pro mistry. Dres Viktorie obleče znovu po letech jedna z legend!

Marie Osvaldová23. 5. 2022


Foto: FCVP


Návrat, který se asi ani nečekal. Mistrovská Viktoria Plzeň hlásí první posilu pro novou sezonu. Její dres znovu oblékne záložník Václav Pilař, který se s klubem dohodl na ročním kontraktu. 

V dresu Viktorky zažil Pilař skvělé časy. Zahrál si zápasy v prestižní Lize mistrů, získal dva mistrovské tituly (2014/2015 a 2017/2018) a svými výkony si vysloužil i reprezentační dres, když na EURO 2012 nastoupil do všech zápasů právě pod současným trenérem FCVP Michalem Bílkem. Teď se Václav Pilař vrací domů, domů do Plzně. „Vašek Pilař to u nás velmi dobře zná, jde do známého prostředí, a i my víme, co od něj můžeme čekat. Pořád je velmi rychlým typem hráče, což dokázal například v podzimních duelech Evropské konferenční ligy. Je nepříjemný pro jakoukoli obranu. Navíc v něm cítím obrovskou motivaci porvat se znovu o účast v pohárech,“ komentuje příchod Václava Pilaře generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Když se mi Viktorka asi před týdnem ozvala, nebylo vůbec o čem přemýšlet. V Plzni se prostě cítím jako doma a miluju to tady. Jednání tedy byla opravdu jednoduchá a rychlá, měl jsem od začátku jasno. V Jablonci jsem byl moc spokojený, chovali se tam ke mně krásně hlavně po lidské stránce, ale jakmile se mi ozval pan Šádek, bylo rozhodnuto,“ uvedl hráč, který si na svůj dres vybral znovu číslo 6.

Právě možnost vyzkoušet si znovu kvalifikaci o Ligu mistrů je pro Václava Pilaře velkou motivací. „Já jsem v tomhle vždycky blázen. Kdo mě zná tak ví, že mám velké ambice a budu je mít do chvíle, než mě někdo řekne, ať si sednu na zadek. A nejdůležitější pro mě je jít do klubu, který to má úplně stejně. Ve Viktorce se mi to zase plní,“ dodává s tím, že Liga mistrů je obrovské lákadlo.


Sdílet