Předkolo s Mladou Boleslaví? Měl jsem smíšené pocity, přiznal plzeňský Kodýtek | Sportovní Plzeň

 

 

Předkolo s Mladou Boleslaví? Měl jsem smíšené pocity, přiznal plzeňský Kodýtek

Marie Osvaldová10. 3. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň


Klíčová část sezóny se blíží. Už v pátek od 17 hodin vstoupí hokejisté Plzně do předkola play-off domácím zápasem proti Mladé Boleslavi. "Základní část neskončila tak, jak jsme chtěli. Soupeře si nevyberete, chci co nejvíc pomoci týmu, abychom dokázali jít dál,“ prohlásil útočník Škody Plzeň Petr Kodýtek.

Jaký pocit jste měl, když se v úterý rozhodlo o tom, že vašim soupeřem budou právě Bruslaři?
Smíšené, Boleslav bude nepříjemný soupeř. My si musíme nastavit hlavy tak, že chceme vyhrát. Základní část je za námi, nedopadla nakonec úplně tak, jak jsme chtěli, ale to je pryč a jedeme dál. A že vyšla zrovna Boleslav, to si nevyberete.

Byly si zápasy s Mladou Boleslaví v této sezóně něčím podobné?
Když jim dáte šanci, aby měli rychlost a tlak do branky, je to s nimi těžká práce. Jsou hodně brusliví, to je jejich největší zbraň. K tomu dobře forčekují a když nejste na puku, je to problém.

Naposledy jste na jejich ledě vyhráli 3:0. To nejsou špatné vyhlídky, ne?
Loni jsme v posledním kole základní části rozprášili doma Olomouc 9:1 a pak jsme s nimi v předkole vyletěli ve třech zápasech. Takže si rozhodně nejde říct něco ve stylu, vyhráli jsme poslední zápas, navíc u nich, takže je teď smázneme. Základní část skončila, je za ní čára a play-off je jiná soutěž.

Závěr základní části se vám nepovedl. Jak přepnout do módu play-off?
Je to o každém z nás, ale záleží i jak to nastaví trenéři i my v kabině. A protože máme mladý tým, tak je to na těch zkušenějších. Máme Buldu (Bulíře), Mertlíka (Mertla), Čera (Čerešňáka) se Šlajsou (Schleissem) a s nimi to musíme zburcovat.

Dres Mladé Boleslavi hájí například vaši dlouholetí spoluhráči Jan Eberle s Matyášem Kantnerem. Už jste s nimi byl v kontaktu?
S Matyášem Kantnerem zatím ne, ale už v pondělí jsem mluvil s Honzou Eberlem. Dělali jsme si srandu, že si můžeme proti sobě zahrát. Nakonec to tak dopadlo a určitě ještě nějaké hecování proběhne.

Může být klíčové, že máte v případném rozhodujícím zápase výhodu domácího ledu a mohou přijít fanoušci už bez omezení?
Jestli lidi přijdou, budeme moc rádi. V poslední zápase s Vary jsme se moc nepředvedli, ale fanoušci jsou naším šestým hráčem. Víme, jak to vypadá, když máme v zádech plný stadion. Jak nás to táhne. Takže bychom si přáli, aby to tak bylo.

 


Sdílet