Predátorský běh přilákal do Škodalandu stovky dětí | Sportovní Plzeň

 

 

Predátorský běh přilákal do Škodalandu stovky dětí

Marie Osvaldová30. 6. 2021


Foto: Z. Kounovský


Čtyři stovky dětských závodníků si nenechalo ujít Škodaland Race Junior, překážkový běh pro děti, který svým rozsahem může být právem nazýván největším dětským „predátorským“ během u nás. Akce, kterou pořádal spolek Kukačky z.s ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 3, se konala v neděli v areálu Škodaland.

Děti ve věku od 4 do 13 let startovaly v několik kategoriích a běžely po vyznačené trase v nerovnoměrném terénu, který byl doplněný překážkami. Šlo o náročný závod, který prověřil jejich fyzickou zdatnost, ale také psychickou odolnost při překonávání překážek. Trasa závodu ŠKODALAND  RACE JUNIOR  měřila 1,1 kilometru a obsahovala 15 překážek.

Každý závodník, který úspěšně překonal všechny překážky a dorazil do cíle, získal od pořadatele medaili s logem závodu a drobný dárek. První tři závodníci, kteří zdolali tuto náročnou trať v nejlepším čase ve své kategorii, získali pohár s logem závodu. Hodnoceni byli vždy nejlepší tři chlapci a tři dívky zvlášť. Absolutně nejrychlejší závodník pak získal pohár starosty MO Plzeň 3.


Sdílet