Poslední domácí zápas letošního roku. Viktoria porazila Zbrojovku Brno | Sportovní Plzeň

Poslední domácí zápas letošního roku. Viktoria porazila Zbrojovku Brno

Josef Krebs9. 11. 2022

V posledním domácím utkání roku 2022 přivítali fotbalisté Plzně ve Štruncových sadech Zbrojovku Brno. Dohrávka 4. kola FORTUNA:Ligy nabídla líbivé představení, ve kterém si soustředěná Viktoria dokráčela k vítězství 4:0.

Viktoria vstoupila do utkání aktivněji. Jako první vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Jakuba Šimana z hranice šestnáctky Tomáš Chorý, jeho ráně ovšem scházela větší razance. Skóre se nakonec měnilo ve 24. minutě, kdy se obránci Zbrojovky dopustili zbytečné ztráty balónu. Nabídnuté příležitosti využil Adam Vlkanova a pohotovou střelou posunul Plzeň do vedení.

Ve zbytku prvního poločasu Viktoria zahrozila ještě z několika zajímavých střeleckých pozic. Ze střední vzdálenosti například vyzkoušel Šimanovu pozornost Pavel Bucha. Skóre se neměnilo ani na druhé straně, když se v poslední minutě první půle před gólmanem nejlépe zorientoval Jakub Řezníček. Jindřich Staněch se totiž zaskvěl vynikajícím zákrokem. Týmy tak odcházely do kabin za stavu 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté z Brna se dvěma změnami v sestavě. Ani to ovšem nepomohlo eliminovat útočnou aktivitu Západočechů. Ve 49. minutě zajímavě zakroutil balón Jhon Mosquera, jeho střele k dokonalosti scházely centimetry. O pět minut později už se ale mohli domácí fanoušci radovat, Tomáš Chorý elegantně přeloboval gólmana a navýšil na 2:0.

Zanedlouho mohla své vedení Viktoria znovu navýšit, skvělý individuální průnik Kalvacha ale zastavil až výborným zákrokem brankář Šiman.

V Doosan aréně zápasu přihlíželo 8436 diváků, kteří se rozhodně nemohli nudit. V 79. minutě došlo k nedovolenému zákroku v pokutovém území Zbrojovky, nařízenou penaltu následně s přehledem proměnil Tomáš Chorý – 3:0. Když už se zdálo, že se v utkání nic zásadního nestane, vzal si v 89. minutě míč na kopačku Fortune Bassey a doslova zmrazil celý stadion. Nechytatelný projektil, který málem protrhl síť, tak nakonec znamená výsledek 4:0. Viktoria dnešním vítězstvím znovu navýšila svůj náskok na čele tabulky na rozdíl čtyř bodů.

Závěrečné utkání podzimní části sezóny sehrají Plzeňané v neděli 13. listopadu v Pardubicích.