Po návratu z reprezentace doufá házenkář Režnický v dlouhé vousy. K žiletkám už bylo blízko, směje se - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Po návratu z reprezentace doufá házenkář Režnický v dlouhé vousy. K žiletkám už bylo blízko, směje se

Marie Osvaldová22. 4. 2022


Zatímco jeho spoluhráči si v reprezentační pauze před začátkem semifinálové série se Zubřím užili alespoň pár dní volna, pivot Daniel Režnický absolvoval s národním týmem kvalifikační zápasy o mistrovství světa se Severní Makedonií. "Těšil jsem se na odpočinek, všichni jsme toho měli dost. Ale když přišla pozvánka, neváhal jsem. Reprezentace je nejvíc, nebylo co řešit. Hned jsem vyrazil na soustředění," popisoval po návratu do Plzně čtyřiadvacetiletý házenkář.

2022.04.10 11.53.56 849sJaký to byl zážitek? Absolvoval jste první velkou akci, ale se smutným koncem, kterým bylo vyřazení osudovým soupeřem Česka v posledních letech...
Zážitek to byl i tak velký. Nikdy jsem nezažil takovou atmosféru, jaká byla v Makedonii. Domácí zápas jsem si moc užil, v odvetě už jsem nenastoupil, ale i tak to jsou pro mě moc cenné zkušenosti.

A co makedonské publikum, sedm tisíc lidí?
Je to peklo. Makedonci jsou v uvozovkách blázni, s ničím nemají problém. Ale umí udělat vynikající atmosféru.

Byla už to trochu příprava na bouřlivou kulisu v Zubří?
(smích) No, myslím, že je tam vždycky hodně bouřlivá atmosféra, ale proti Makedonii jsou pořád ještě zuberští fanoušci ukázněnější.

Co vy osobně, stihl už jste přepnout z reprezentace zpět na Plzeň?
Tak to bylo celkem jednoduché. Máme tady před sebou nějaký vytyčený cíl, jiná možnost ani nebyla.

Jaká bude semifinálová série?
Těžká, určitě. Mají mladý kádr, který touží po úspěchu, udělají pro něj všechno. Stejně tak my. Bude hodně záležet na prvním utkání v neděli v Plzni, ten může určit ráz celé série.

Domácí prostředí bude důležité? V sezoně jste hráli se Zubřím čtyřikrát a vždy vyhrál domácí tým...
Vůbec bych se nezlobil, kdyby to tak pokračovalo. Domácí prostředí bude hodně důležitý prvek. V Zubří se každému hraje špatně. Musíme udělat všechno pro to, abychom zvládli domácí zápasy a k tomu nejlépe urvali něco i u nich.

Na rozdíl od čtvrtfinále se utkání střídají doma - venku, sedí vám to?
Asi jo, asi je to lepší. Je větší rozestup mezi zápasy, můžete lépe reagovat na věci, které se vám nedařily v předchozím utkání.

V národním týmu jste se potkal s hráči Zubří, proběhlo už nějaké popichování směrem k semifinále?
Jo, kluci si proti nám hodně věří, že to zvládnout. My si věříme také a nezbývá, než udělat všechno, abychom postoupili.

Asi bude souhlasit s tím, že výkony Zubří mají stoupající tendenci?
Je to tak, konec základní části i čtvrtfinále odehráli výborně. Z tohoto pohledu si věří oprávněně.

Když tak na vás koukám žiletky na holení jste na nějaký čas ještě odložili, přibyly další rituály?
No, k žiletkám bylo blízko, když jsme jeli do Brna ke čtvrtému utkání. (úsměv) Zůstaly naštěstí nepoužité. Další rituály nepřibyly a doufám, že zarosteme ještě víc.

V Plzni ještě nejste tak dlouho. Jak vnímáte tlak, že konec v semifinále by byl pro obhájce titulu brán jako neúspěch?
Myslím, že to nesouvisí s tím, jak jsem tady dlouho. Cíle jsou v Plzni nastavené každý rok stejně. A i já sám budu brát jako neúspěch, když do finále nepostoupíme.

Zdroj: redakce Talent tým Plzeňského kraje


Sdílet