Plzeňští fotbalisté zahájili přípravu jasným vítězstvím, zářil Pilař | Sportovní Plzeň

Plzeňští fotbalisté zahájili přípravu jasným vítězstvím, zářil Pilař

Marie Osvaldová18. 6. 2022

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve svém prvním přípravném zápase hraném v Žákavě nad Klatovy 6:0. Viktoriáni dominovali především ve druhé půli, v níž se prosadili pětkrát. Hattrickem se na výhře podílel navrátilec Václav Pilař. Další branky zaznamenali Pavel Bucha, Ondřej Mihálik a Jan Kliment.

První půle byla z gólového hlediska poklidnější, v 16. minutě se ale přeci jen síť soupeře rozvlnila, když Pavel Bucha přesně pálil z přímého kopu. Hned několikrát poté hráči Plzně ztroskotali na skvěle chytajícím Valešovi. I jeho zásluhou tedy první dějství skončilo pouze 1:0 pro úřadující mistry.

Druhý poločas měl ale zcela jiný průběh. Už ve 46. minutě se prosadil navrátilec Václav Pilař. Uběhly jen tři minuty a bylo to 3:0, přesnou hlavičkou k tyči se trefil Ondřej Mihálik. Poté se na listinu střelců opět zapsal Václav Pilař, a to hned dvakrát. V 66. minutě tedy měl „Pilka“ na svém kontě hattrick a Plzeňané vedli 5:0. A v 87. minutě hry na konečných 6:0 navýšil svou premiérovou trefou v červenomodrém dresu Jan Kliment.