Plzeňští fotbalisté odletěli do Albánie také s novým útočníkem! | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeňští fotbalisté odletěli do Albánie také s novým útočníkem!

Marie Osvaldová29. 11. 2023


Foto: FCVP


Matěj Vydra s Rafiu Durosinmim zranění, Tomáš Chorý vykartovaný. Fotbalová Viktoria Plzeň tak odletěla do Tirany, kde zápas s kosovským Ballkani odehraje, s Janem Klimentem a osmnáctiletým Pavlem Haškem, který až doposud nastupoval za rezervu. "Předvedli skvělý výkon v Olomouci, kdy situace byla podobná. Honza bude útočníkem číslo jedna, na kterého budeme spoléhat. Ballkani budeme rovnocenným soupeřem a popereme se o vítězství," prohlásil před odletem asistent trenéra Jan Trousil.

Viktoria je prozatím v Evropě stoprocentní a nejrychlejším možným způsobem si už v minulém zápase se Záhřebem zajistila postup. "Chceme rozhodně zvládnout i pátý zápas ve skupině. Nic se pro nás nemění. Samozřejmě už se díváme i směrem na zápas s Baníkem, ale to budeme řešit až v pátek. Teď je prioritou utkání v Tiraně," uvedl Trousil.

Ve středu obrany bude Plzeň spoléhat také na Robina Hranáče. "Čeká nás další těžké utkání, ostatně jako pokaždé v konferenční lize. Musíme se na něj dobře připravit. Budeme chtít zvítězit i tentokrát," podotkl plzeňský stoper.

Hned po zápase v Tiraně přelétají Západočeši do Ostravy (neděle 15:00, pozn. red.), následně je čeká středeční vložená dohrávka v Boleslavi, 10. prosince další ligový duel doma s Českými Budějovicemi a o čtyři dny déle poslední utkání konferenční ligy s Astanou. "Musíme v lize zabrat. Je strašně důležité získat co nejvíce bodů. Samozřejmě nás čeká před koncem roku ještě poslední utkání v poháru, ale liga je místo, kde musíme opravdu přidat," dodal Hranáč.


Sdílet