Plzeňští fotbalisté tentokrát nezaváhali. Proti Opavě si v poklidu zastříleli | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeňští fotbalisté tentokrát nezaváhali. Proti Opavě si v poklidu zastříleli

osm25. 8. 2019


foto: FCVP

Po třech ligových zápasech se fotbalisté Viktorie Plzeň opět dočkali vítězství. A šlo o naprosto jednoznačnou záležitost. Západočeši dominovali a vyhráli po gólech Čermáka, Kovaříka, Limberského a Chorého 4:0.


Hned v úvodu zápasu přišla pro Plzeňany velká nepříjemnost, to když v 6. minutě musel kvůli zranění střídat Joel Kayamba, za kterého přišel do hry Jan Kovařík. Konžského záložníka po více než půl hodině hry naneštěstí doplnil také Michael Krmenčík, jenž odkulhal do kabin s nataženým vazem. To však byly jediná dvě negativa nedělního zápasu. Viktoriáni totiž velmi brzy rozjeli ofenzivní mašinu. Jako první se mohl asistencí po pár vteřin na hřišti uvést právě Jan Kovařík, jeho milimetrový balon ale Lukáš Hejda trkl těsně mimo pravou tyč. Skóre se i tak poprvé měnilo poměrně brzy, konkrétně ve 14. minutě. Právě Lukáš Hejda se tentokráte objevil v roli asistenta, když pěknou přihrávkou vysunul Aleše Čermáka a uzdravená záložník přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Čtyřiadvacetiletý podhrotový hráč se trefil poprvé od října 2018 a nemusela to být jediná trefa v zápase. V další příležitosti ho po zpětné přihrávce od Kovaříka trefil míč do intimních míst, od kterých se odrazil nad již prázdnou opavskou bránu. Další akce už gólem skončila, a ta tedy byla k pokoukání! Aktivní Aleš Čermák skvěle vyslal od šesté minuty hrajícího Kovaříka, který šel nebojácně do souboje s vyběhnuvším Vojtěchem Šromem. Levonohý křídelník opět ukázal svou výbornou techniku, gólmana Slezského přehodil a díky němu šli červenomodří do kabin s dvougólovým náskokem. Pro Kovaříka to byl zároveň třetí gól lobem v řadě.


Druhá pětačtyřicetiminutovka ani nemohla začít lépe. Hned v její úvodní minutě totiž zpoza vápna napřáhl David Limberský, pro něhož to byl bez dvou dnů gól v lize přesně po dvou letech. Proti Západočechům ve slunečné nedělní odpoledne stály pouze tyče – do brankové konstrukce pálil Kovařík, Janošek a dvakrát Chorý. Vytáhlého útočníka to nakonec nemuselo tolik mrzet, protože i on se dočkal své trefy. Tomáš Hořava šikovně zachytil rozehrávku Opavy, přihrál míč na střed hřiště, tam ho Čermák šikovně pustil právě na Chorého a ten se pěknou střelou levačkou radoval ze čtvrtého gólu Plzně. Domácí fotbalisté předvedli velice pohledný útočný výkon s velkým množstvím šancí, s Opavou si poradili vysoko 4:0.


Sdílet