Plzeňští fotbalisté se sešli k prvnímu tréninku. Nové angažmá hledají Hloušek s Hercem

Od osm - 24. 7. 2020


Foto: FCVP

Po čtvrtečních zátěžových testech čekal už v pátek na viktoriány první společný trénink i s novými posilami či navrátilci z hostování. Do přípravy už se naopak nezapojilo duo Adam Hloušek, Christián Herc, oba si hledají nové angažmá.


Nově se ve Viktorii hlásí liberecká posila Matěj Hybš, s týmem již delší dobu trénovalo žilinské duo Kaša – Káčer. Z hostování se vrací Pavel Šulc a Lukáš Matějka. Jindřichovi Staňkovi se prodlužuje hostování do 31. 12. s opcí. Ondřej Mihálik se nedávno stal kmenovým hráčem klubu.


Naopak s Plzní přípravu nezačne Šimon Gabriel, který míří na hostování do Mladé Boleslavi. Ve stejném klubu bude nadále hostovat také Dominik Janošek, v Českých Budějovicích poté Ubong Ekpai. Hostování skončilo Ivánu Díazovi. Roman Hubník odchází do Olomouce a Erik Pačinda přestoupil do Spartaku Trnava. Adam Hloušek s Christiánem Hercem mají svolení klubu k hledání nového angažmá.


Přátelských zápasů odehraje tým trenéra Adriana Guľy celkem pět. V domácím prostředí jeden – a to 1. srpna od 11:00 proti českobudějovickému Dynamu. Duel kvůli hygienickým opatřením proběhne za zavřenými dveřmi, pro fanoušky však klub připraví stream z tohoto zápasu. Poté Viktoria odcestuje na soustředění do Rakouska, kde ji čeká čtveřice zápasů. Z nařízení tamních úřadů proběhnou také bez přítomnosti diváků.


7. srpna čeká Plzeňany dvojzápas. Nejprve od 11:00 proti WSG Swarovski Tirol, od 17:00 proti Altachu. 11. srpna se tým trenéra Guľy střetne s aktuálním lídrem rumunské ligy CSU Craiova (od 18:00), generálka je na programu 14. srpna od 16:00 proti St. Pöltenu.


Nový soutěžní ročník by měl začít 21. srpna, nicméně vše bude upřesněno až při losu, který je na programu 5. srpna. Plzeňské čeká rovněž 2. předkolo UEFA Champions League, které se losuje 10. srpna v Nyonu.


Kádr pro letní přípravu:


Brankáři: Aleš Hruška, Jindřich Staněk, Dominik Sváček.
Obránci: Jakub Brabec, Milan Havel, Lukáš Hejda, Matěj Hybš, Filip Kaša, David Limberský, Luděk Pernica, Radim Řezník.
Záložníci: Marko Alvir, Pavel Bucha, Aleš Čermák, Tomáš Hořava, Miroslav Káčer, Lukáš Kalvach, Joel Ngandu Kayamba, Jan Kopic, Jan Kovařík, Ondřej Mihálik, Pavel Šulc.
Útočníci: Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý, Lukáš Matějka.


Příchody: Jindřich Staněk (České Budějovice, prodloužení hostování), Matěj Hybš (Liberec), Filip Kaša (Žilina), Miroslav Káčer (Žilina), Pavel Šulc (České Budějovice, návrat z hostování), Lukáš Matějka (Ústí nad Labem, návrat z hostování), Ondřej Mihálik (Alkmaar, hostování se mění v přestup).


Odchody: Šimon Gabriel (Mladá Boleslav, hostování), Iván Díaz (ukončení hostování), Roman Hubník (Olomouc), Erik Pačinda (Spartak Trnava), Jakub Šiman (konec smlouvy), Jan Suchan (konec smlouvy), Michal Hlavatý, Lukáš Pfeifer a Filip Čihák (všichni tři prodloužení hostování v Pardubicích), Ondřej Štursa (návrat z hostování ze Sokolova, přesun do B týmu), Dominik Janošek (prodloužení hostování v Mladé Boleslavi), Ubong Ekpai (České Budějovice, hostování).


V jednání: Adam Hloušek (svolení k hledání nového angažmá), Christián Herc (svolení k hledání nového angažmá).Rozpis přípravy


23. 7. Zátěžové testy
24. 7. První společný trénink
1. 8. FCVP – České Budějovice (11:00, Luční)
5. 8. Odjezd na soustředění do Rakouska
7. 8. WSG Tirol – FCVP (11:00)
7. 8. Altach – FCVP (17:00)
11. 8. CSU Craiova – FCVP (18:00)
14. 8. St. Pölten – FCVP (16:00)
14. 8. Návrat ze soustředění v Rakousku


Sdílet