Plzeň zvládla čtvrtfinále poháru v Jablonci, rozhodly dva góly za tři minuty | Sportovní Plzeň

Plzeň zvládla čtvrtfinále poháru v Jablonci, rozhodly dva góly za tři minuty

Marie Osvaldová2. 4. 2024

Fotbalisté Plzně postupili do semifinále domácího poháru MOL Cup. Západočechům nejdřív v Jablonci pomohl vlastní gól Tekijaškiho ze 34. minuty, o tři minuty přidal druhou branku Jan Kopic a ve druhé půli pečetil výhru Viktorie poměrem 3:0 Cheick Souaré. V boji o finále se Plzeňští utkají na domácím hřišti s Jabloncem.

Hned ve třetí minutě musel řešit patálie ve své šestnáctce Martin Jedlička. Součkův centr od rohového praporku se nečekaně zakroutil až do branky. Naštěstí s vypětím všech sil dokázal Martin Jedlička udržet balon před brankovou čárou.

V 11. minutě zahrozili poprvé Západočeši. Pavel Šulc si srovnal balon na pravou nohu a z hranice šestnáctky mířil dobře. Napálil však jen levou tyč Hanušovy branky. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Kratochvíl prostrčil balon do šestnáctky na Chramostu, který jej nabídl na zadní tyči číhajícímu Martincovi. Ten ho naštěstí o metr nestihl. Ve 24. minutě to zkoušel z volného kopu Lukáš Kalvach. Hanuše sice protáhl, ale ten skákal zbytečně. Míč šel mimo. Šest minut na to se přihnal do vápna domácích Lukáš Červ. Křižným pasem hledal na druhé tyči Souarého. Tomu ale chyběl k míči metřík. To si nenechali líbit domácí a ve 32. minutě orazítkoval tyč za Martinem Jedličkou z dálky Miloš Kratochvíl. První branku dnešního duelu má na svědomí Jan Kopic, respektive Nemanja Tekijaški, který si centr z pravé strany uklidil do vlastní branky. Tři minuty na to lovil Hanuš merunu z branky podruhé a podruhé u toho byl agilní Kopic. Cheick Souaré poslal do šestnáctky balon z levé strany, kde si ho ve vápně našel právě Kopic a jako zkušená uklízečka ho pověsil do sítě. Domácí se do konce první půle ještě zmohli na jednu ránu z dálky, která prosvištěla kolem pravé tyče. Autorem pokusu byl Chanturisjvili. To bylo pro první poločas vše. Viktorka ho zvládla poměrem 2:0.

Začátek druhých pětačtyřiceti minut žádnou větší šanci nepřinesl. Až po dvaceti minutách se začali dít věci a Viktorka na severu Čech vedla už o tři branky. Cheick Souaré stál tam, kde měl a odražený balon v šestátce zatočil k tyčce Hanušovy branky. Další moment, který by stál za zmínku přišel a v 75. minutě. Bienvenue Kanakimana napřáhl ke střele Martin Jedlička musel poprvé ve druhém poločase špinit dres. Jeho ránu vyrazil mimo svou branku. Ve zbytku zápasu už Západočeši v poklidu pohlídali a zaslouženě slaví postup do semifinále.