Plzeň šetřila opory na finále poháru, Řezník se ve Štruncových sadech loučil remízou | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeň šetřila opory na finále poháru, Řezník se ve Štruncových sadech loučil remízou

Marie Osvaldová18. 5. 2024


Foto: FCVP


Fotbalisté Plzně remizovali v předposledním kole ligové nadstavby ve skupině o titul s Ostravou 1:1. Viktorii poslal krátce po přestávce do vedení bývalý útočník Baníku Matěj Vydra, ale v 67. minutě srovnal David Buchta. Byl to zároveň poslední ligový zápas Radima Řezníka v dresu Viktorie, který odehrál ve Štruncových Sadech. Právě z Ostravy přišel obránce s číslem 14 do Plzně.

Jako první si svou šanci vytvořila Viktoria. V páté minutě Cadu z levé strany kroutil balon na zadní tyč. Moc nechybělo, aby meruna zapadla za tyč. Na centr ale nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. Symbolicky ve 14. minutě se po celé Doosan Areně neslo jméno Radima Řezníka, který se dnes naposledy v dresu Viktorie představil v ligovém utkání ve Štruncových Sadech. V 17. minutě se červenomodří radovali z gólu. Matěj Vydra sice krásnou trefou překonal Letáčka, ale radost viktoriánů překazil VAR, který branku odvolal. Za deset minut se poprvé v zápase předvedl také Marián Tvrdoň, který výborným zákrokem pravou nohou zlikvidoval gólovku Baníku. Chvíli na to vyslal svůj pokus na ostravskou branku Erik Jirka, jeho rána byla sražena na rohový kop. První poločas gól nepřinesl a do kabin se šlo s bezbrankovou remízou.

Druhé dějství zápasu nemohlo pro Viktorii začít lépe. Tentokrát už branka Matěje Vydry byla platná. Honza Kliment okradl o balon Lischku a pelášil v úniku s Matějem Vydrou. Situaci dvou na jednoho sehráli na jedničku a Matěj Vydra uklidil míč do prázdné branky. V padesáté osmé minutě vzduchem prolétl Honza Kliment. Cadu z pravé strany zakroutil balon do šestnáctky. Do toho vlétl hlavou Honza Kliment. Mířil ale nad. V šedesáté sedmé minutě Baník vyrovnal. Trefil se David Buchta. Dvanáct minut před koncem zápasu se Baník prosadil podruhé. Gólovou radost Filipa Kubaly zastavil videorozhodčí. Chvilku před koncem si Tomáš Chorý připravil šanci, ale tváří v tvář Letáčkovi nezvítězil. Utkání už další gól nepřineslo a skončilo remízou 1:1.


Sdílet