Plzeň se omlouvá za Šádkův prostředníček, agresivní fanoušky ale nechápe | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeň se omlouvá za Šádkův prostředníček, agresivní fanoušky ale nechápe

Marie Osvaldová2. 5. 2022


Foto: FCVP

Fotbalová Viktorie Plzeň se na sociálních sítích omluvila za chování generálního ředitele Adolfa Šádka. Ten v nedělním ligovém šlágru ukázal fanouškům Slavie v Edenu vztyčený prostředníček v reakci na agresivní chování sešívaných diváků, kdy na Plzeňany létaly nejrůznější předměty.

Infarktový závěr a obrovské emoce na hřišti i v hledišti. Tak vypadaly poslední minuty nedělního šlágru mezi Slavií a Plzní. Vše vygradovalo po Beauguelově proměněné penaltě a vyrovnání Viktorie na 1:1. Západočeši se seběhli oslavovat spolu s realizačním týmem přímo pod tribunu a se zlou se potázali. U postranní čáry na ně začaly padat nejrůznější předměty. A právě na to reagoval boss Šádek, kterého fotografové zachytili v momentě, kdy směrem k fanouškům Slavie ukazuje zdvižený prostředníček. "Nevhodného gesta litujeme, tato vteřinová reakce se neměla stát. Nenávist a agresi v takové míře jsme ještě nezažili. Nebezpečné PET láhve, sprosté nadávky a kelímky s pivem z hlediště? Jsme rádi, že některý z předmětů nikoho nezranil," uvedla v prohlášení na twitteru Plzeň.

Západočeši také v prohlášení odmítli, že by se jejich realizační tým zapojil do nevhodného chování mezi lavičkami. Naráželi tak na chování asistenta trenéra Slavie, který těsně po vedoucím gólu dostal červenou kartu za to, že zdržoval hru zakopnutím míče. "Válka laviček? Nesouhlasíme. Náš realizační tým se věnoval hlavně vlastnímu týmu," dodali Západočeši v prohlášení.


Sdílet