Plzeň se na výhru proti Kryvbasu nadřela, odváží ale nadějnou výhru. Mladíček Panoš přepsal historické tabulky | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová8. 8. 2024

Fotbalisté Plzně se přiblížili k postupu do play-off Evropské ligy. V úvodním utkání třetího předkola zvítězili nad ukrajinským Kryvbasem 2:1. Západočeši sice po první půli prohrávali, na začátku druhého poločasu ale krásnou ranou srovnal teprve šestnáctiletý mladíček Jiří Panoš, který se tak stal nejmladším střelcem v evropských pohárech v české historii, a následně otočil stav po akci Šulce Daniel Vašulín.

První vzrušení v úvodním duelu třetího předkola Evropské ligy přinesl v šesté minutě centr Milana Havla, který se kroutil nakonec těsně kolem pravé tyče. Jenže s první brankou tohoto předkola přišli ukrajinští fotbalisté. Rychlý kontr vyřešil nejprve skvělým centrem Ivan Dibango. Ten našel Prince Adua, který z bezprostřední blízkosti překonal Tvrdoně. Ve 26. minutě to zkoušel z levé strany Pavel Šulc, který poslal do vápna neposedný balon. Ten se snažil dostat za záda Kliščuka Lukáš Červ, úspěšný ale nebyl. Na druhé straně to zkoušel Tymur Stetskov. Jeho ránu z hranice vápna lapil Tvrdoň, a navíc okamžitě vyslal Pavla Šulce. Ten se ale do zakončení nedostal. Ve 38. minutě musel znovu vytáhnout zákrok Marián Tvrdoň, který lapil šanci domácích.

Vstup do druhého poločasu byl z kategorie snových. Tři minuty po startu druhé půle vyslal neuvěřitelnou bombu z dobrých dvaceti metrů Jiří Maxim Panoš a trefil přesně šibenici brankáře Kliščuka, který byl prostě bez šance. Panoš se tak poprvé prosadil mezi seniory a branka to byla famózní. Vstřelená branka nalila viktoriánům do žil tolik potřebnou krev, což vygradovalo v obrovský tlak. Nejprve se hnal na Kliščuka Pavel Šulc, který ještě neuspěl. Poté zahrozili domácí. Sám na Mariána Tvrdoně se hnal Daniel Sosah. Tvrdoň ho ale fantasticky vychytal. Staré moudro zní, že kdo branku nedá, vzápětí ji inkasuje. To se prokázalo v 69. minutě. Pavel Šulc protancoval na hranici šestnáctky, kde balon předal úplně volnému Danielovi Vašulínovi, který rozvlnil síť. Od té doby se hra přelévala bez větších šancí, což vyhovovalo zejména Viktorii. Ta si tak díky povedené otočce vybojovala do odvety lepší pozici, než její soupeř.