Plzeň odletěla do Kišiněva, trenéři plánují změny v sestavě | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeň odletěla do Kišiněva, trenéři plánují změny v sestavě

Marie Osvaldová1. 8. 2022


Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň v pondělí odletěli do Kišiněva, kde proti Šeriffu Tiraspol zabojují o postup do play-off Ligy mistrů. Úvodní duel o zajištění si účasti v Evropské lize UEFA a postup do poslední fáze nejprestižnější klubové soutěže na světě, se odehraje na stadionu Žimbru v hlavním městě Moldavska v úterý 2. srpna od 18 hodin. 

Hráči po příletu do hlavního města absolvují na stadionu předzápasový trénink a tiskovou konferenci. „Všichni hráči by měli být v pořádku, v nominaci nemáme téměř žádné změny, pouze s námi již letí Honza Kliment, kterému skončil karetní trest,“ řekl před odletem asistent trenéra Pavel Horváth.

Podle Horvátha má Tiraspol v týmu několik nových hráčů, kteří tam přišli v průběhu posledního půl roku. "Mužstvo se tvoří za pochodu, jsou tam hodně silní a kvalitní hráči. Co jsme měli možnosti vidět, jsou tam výrazné individuality, musíme se zaměřit na to, abychom je pokryli a proti nám se neprosadili. Na druhou stranu by jejich mužstvo nemuselo být kompaktní a toho můžeme využít my naším týmovým výkonem," plánoval.

V sobotu dostali Viktoriáni pomyslné varování hned v prvním ligovém kole v Teplicích, kde byli nakonec rádi za remízu 2:2. "První půli jsme nehráli dobře, ukázalo nám to, že nemůžeme podceňovat věci, které by pro nás měly být automatické v defenzivě. Musíme si plnit své povinnosti, pokud je plnit nebudeme, budeme trestaní od jakéhokoliv soupeře," uvedl Horváth.

Trenéři Západočechů plánují oproti základní jedenáctce, která nastoupila v Teplicích, změny. "Dá se očekávat, že se vrátíme ke složení týmu, jak nastoupil v Helsinkách. Výkon mužstva v Teplicích odnesli hráči, kteří nastoupili v sezoně od začátku poprvé," doplnil.


Sdílet