Plzeň nemá dost. Po Jemelkovi přivádí i dalšího reprezentanta - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeň nemá dost. Po Jemelkovi přivádí i dalšího reprezentanta

Marie Osvaldová11. 8. 2022


Zdroj: FCVP

Jen krátce poté, co Viktoria Plzeň potvrdila příchod stopera Václava Jemelky, hlásí vedení západočeského klubu ještě další posilu. Smlouvu na tři roky podepsal ve Štruncových sadech čtyřiadvacetiletý křídelník Erik Jirka, který naposledy působil ve španelském Realu Oviedo.

Odchovanec Trnavy má na svém kontě dva mistrovské tituly, které vybojoval v sezoně 2017/2018 v dresu zmíněného Spartaku a v soutěžním ročníku 2018/2019, kdy se s Crvenou Zvezdou Bělehrad stal srbským šampionem. Slovenský internacionál má za sebou také působení v polském Gorniku Zabrze a španělských klubech Mirandes a Real Oviedo.

„Jde o rychlostní typ křídelníka, který perfektně zapadá do našeho způsobu hry. Erik by navíc neměl mít problém s adaptací na nové prostředí, a tak by měl rychle zapadnout do naší kabiny,“ sdělil k přestupu hlavní trenér Viktorie Michal Bílek.

Rychlonohý záložník patří k oporám slovenského národního týmu, v jehož dresu nastoupil také k březnovým přátelským duelům proti Norsku a Finsku. Proti reprezentaci Suomi Jirka dokonce rozhodl vstřeleným gólem o výhře svého týmu. Ke klíčovým hráčům slovenských barev patřil také v mládežnických výběrech do devatenácti a jednadvaceti let.

Vzhledem k tomu, že nás čeká náročný podzim, a to na domácí i evropské scéně, rozhodli jsme se náš tým posílit o dalšího velmi kvalitního hráče, kterým slovenský reprezentant Erik Jirka bezpochyby je. Na hráče jsme získali dobré reference také od našeho asistenta trenéra Marka Bakoše, který jej ještě coby hráč potkal během svého angažmá v Trnavě,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Radost z přestupu má i samotný hráč. „Samozřejmě se do Plzně velmi těším. Když mi to agent oznámil, tak jsem z toho byl nadšený. Zabojovat o Ligu mistrů je pro mě obrovskou motivací stejně jako pro všechny hráče v Plzni. Jsem připravený zasáhnout do zápasů a pomoci týmu. Udělám pro to vše, co budu moct,“ podotkl Jirka.


Sdílet