Plzeň nemá dost, dres Viktorie bude oblékat druhý nejlepší nahrávač uplynulého ročníku! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeň nemá dost, dres Viktorie bude oblékat druhý nejlepší nahrávač uplynulého ročníku!

Marie Osvaldová18. 6. 2022


Foto: FCVP

Velkou posilu hlásí krátce po startu letní přípravy Viktoria Plzeň. Na západ Čech přichází z Pardubic druhý nejlepší nahrávač uplynulého ročníku Cadu. Rodák z braziského Salvadoru podepsal smlouvu na tři roky.

Hráč, jehož celé jméno zní Carlos Eduardo Lopes Cruz, přišel do Česka po působení v Brazílii před více než dvěma lety. V dresu Pardubic nejprve pomohl k druholigovému prvenství a postupu do nejvyšší soutěže, následně se devětadvaceti starty a sedmi vstřelenými brankami podílel na úspěšném sedmém místě v úvodní prvoligové sezoně a v uplynulém ročníku patřil opět ke klíčovým hráčům týmu.

Druhý nejlepší nahrávač uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY se nyní stává Viktoriánem. "Cadu patřil mezi hráče, které jsme měli společně s trenéry vytipované a jsem rád, že jsme se nyní s hráčem i Pardubicemi domluvili na jeho přestupu k nám. V české nejvyšší soutěži jasně prokázal své kvality a byl oporou týmu. Přeju mu, aby se mu nyní dařilo i ve Viktorii," pravil k přestupu generální ředitel Viktorie Adolf Šádek. 

"Jde o velmi zajímavého hráče, který v minulé sezoně byl i velmi produktivní. Hrát může jak na kraji zálohy, tak i na beku. Jsem rád, že ho můžu přivítat v našem týmu," dodal hlavní kouč Michal Bílek. 

V Doosan Areně se Cadu hlásil po příletu z Brazílie, kde byl na zasloužené dovolené. „Všechno je tu super, už jsem potkal nějaké kluky a musím říct, že je tu skvělé prostředí a atmosféra, která se mi velice líbí. Jsem trochu unavený, ale přesto jsem nadšený z toho, že se vše povedlo. Chci ze sebe vydat to nejlepší a pomoci klubu k velkým úspěchům, rozhodně chci být šampion. Jsou tu velice dobří hráči, už se těším na pondělí, až se s nimi zapojím do přípravy,“ dodal pravonohý záložník.

Do červenomodrého dresu tak přichází již sedmá letní posila. V předchozích dnech klub angažoval navrátilce Václava Pilaře a Filipa Čiháka, exkarvinského záložníka Kristiho Qose, talentovaného gólmana Martina Jedličku, střelce Jana Klimenta a urostlého stopera Mohameda Tijaniho.


Sdílet