Plzeň na poslední chvíli ztratila postup do čtvrtfinále. Můžeme nadávat sami sobě, ví obránce Budík | Sportovní Plzeň

 

 

Plzeň na poslední chvíli ztratila postup do čtvrtfinále. Můžeme nadávat sami sobě, ví obránce Budík

Marie Osvaldová7. 3. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň


Pokud hokejisté Plzně chtěli postoupit přímo do čtvrtfinále, museli ve svém posledním zápase v základní části za každou cenu porazit Karlovy Vary. To se ovšem nepovedlo, Západočeši prohráli 1:3 a díky ostatním výsledkům už je jasné, že i v letošním roce budou muset do předkola. "Můžeme nadávat jen sami sobě," říkal obránce Vojtěch Budík.

Co se dá po takové prohře říci?
Všechno jsme měli ve svých rukách, pokazili jsme si to sami. Ve Zlíně (v pátek, pozn. red.) jsme vedli 2:0, škoda toho. Dneska byly Vary lepší než my, zasloužily si vyhrát. My můžeme nadávat pouze sami sobě.

Hrála roli nervozita z důležitého zápasu?
Jsme mladý tým, možná nemáme tolik zkušeností s takovými zápasy. Do utkání jsme se namotivovali dobře, nicméně jsme nepodali dobrý výkon a bohužel jsme prohráli. Kdybychom vyhráli se Zlínem a teď s Vary, situace mohla být úplně jiná.

Vidíte podobnost s loňským rokem, kdy jste také ztratili přímý postup v posledním kole?
Ani jsem to nechtěl říkat. Tenkrát nám nevyšel přímý postup do play off o bod. Letos jsme měli sezónu také dobře rozehranou, škoda toho si to takhle pokazit v posledních dvou zápasech. Všechny nás to hrozně mrzí.

Předkolo vás čeká až v pátek, jak teď bude vypadat váš program?
Zítra máme normálně trénink, v úterý volno. Trošku si od hokeje odpočineme a následující dny už se budeme opět plně připravovat. 

Svého soupeře se dozvíte až v úterý. Budete nervozně sledovat, kdo na vás vyjde?
Dobře potrénujeme a uděláme vše pro to, abychom předkolo vyhráli, ať budeme hrát s kýmkoliv. Bude to bitva o každý kus ledu. Musíme se zlepšit do dalších zápasů.

Narozdíl od loňského play-off vás ale budou moci podporovat fanoušci. Bude to výhoda?
Určitě to bude výhoda. Doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit v plném počtu a poženou nás dopředu.


Sdílet