Petržilková a Štefela osmí, mezi světovou elitou! Haidelmeier do Cali! | Sportovní Plzeň

Petržilková a Štefela osmí, mezi světovou elitou! Haidelmeier do Cali!

Plzeň6. 6. 2022

V úterý 31. 5. jsme mohli být opět svědky nejlepší světové atletiky na ostravské Zlaté tretře a škodováci u toho nemohli chybět. Před skvělé ostravské publikum se na start hlavního programu po bok Olympijských vítězů a světových rekordmanů, jako Gianmarco Tamberi, Elison Felix, aj., postavili také Tereza Petržilková v běhu na 400 m a Jan Štefela ve skoku vysokém a vůbec si nevedli špatně! Terka se z nevýhodné první dráhy, a v silné konkurenci, dokázala skvěle vyvést za soupeřkami a ve skvělém čase 52,77 s, což je o více než půl vteřiny vylepšený osobní rekord z roku 2021, obsadila 8. místo. Tento výkon a umístění ji také přiblížil ke startu na Mistrovství Evropy v Mnichově, které se koná v srpnu tohoto roku.

Druhým zástupcem byl výškařský mistr Evropy do 22let Jan Štefela. Honza skáče v poslední době ve skvělé formě a na úvodních výškách tuto formu potvrzoval, když až do 215 cm postupoval suverénně. Na další postupné výšce 220 cm mu bohužel ani jeden ze skoků nevyšel podle představ a se soutěží se musel rozloučit. V sektoru, kde olympijský vítěz Tamberi předváděl skvělou show a dostával fanoušky do varu si možná Honza představoval o trochu lepší výkon, nicméně 8. místo na světové atletické tour se rozhodně počítá!

O největší překvapení se postaral věkem teprve junior, čerstvě osmnáctiletý, Michal Haidelmeier, když na trati 400 m v národním programu zaběhl nový osobní rekord, který má hodnotu 46,83 s a obsadil tímto výkonem 2. místo. Mezi elitou by byl stejně jako jeho týmový kolegové na osmém místě. Svěřenec Františka Neckáře si tímto výkonem nejen zajistil start na Mistrovství světa v Kolumbijském Cali, ale také se posunul dokonce na 3. místo v historických tabulkách mezi juniory, před takové borce jako Pavel Maslák nebo Patrik Šorm.

Škodovku skvěle reprezentovali také další atleti! Šimon Ekl prokazoval skvělou formu již na Extralize, tentokrát se představil na 1500 m, kde si dokázal posunout osobák na čas 3:54,1. a obsadil také 8. místo. Ve stejné disciplíně se mezi ženami představila Anička Suráková, které se závod nevydařil a s výkonem 4:28 zůstala za očekáváními. V reprezentačních štafetách se pak představili naši elitní sprinteři. Ondřej Míka pomohl juniorskému výběru a Jakub Rež výběru do 23 let.