Otevřená zpověď viktoriánů. Kolik milionů si Šádek půjčil na záchranu Plzně? | Sportovní Plzeň

 

 

Otevřená zpověď viktoriánů. Kolik milionů si Šádek půjčil na záchranu Plzně?

Josef Krebs17. 3. 2023


Foto: Martin Skála / FCVP


Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň představil dokumentární sérii s názvem Zázrak ze Západu. Celkem šest dílů mapuje nezapomenutelné okamžiky z roku 2022, kdy se výběr trenéra Michala Bílka stal ligovým mistrem a následně se probojoval až do milionářské Ligy mistrů UEFA. Diváci se mohou těšit na jedinečné záběry ze zákulisí, emotivní rozhovory, napětí, vášeň a všechny podstatné mezníky ze slavné epizody plzeňské historie. 

Rok 2022 se do srdcí Viktoriánů zapsal zlatým písmem. Nejprve přišel mistrovský titul, který Plzeň vyválčila po čtyřech letech. Pak nastala spanilá jízda Evropou, která po legendárních bitvách v předkolech vyvrcholila slavným postupem do základní skupiny nejprestižnější klubové soutěže. V Lize mistrů UEFA pak Viktoria poměřila síly s takovými kluby jako Bayern Mnichov, FC Barcelona nebo Inter Milán. 

Fanoušci se dočkají těchto historických okamžiků přímo z pohledu samotných aktérů. Dostanou jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku fungování celého týmu. Nebudou chybět unikátní záběry z kabiny, emotivní proslovy i upřímné zpovědi plzeňského šéfa Adolfa Šádka. První díl šestidílné série odvysílá O2 TV Sport 24. dubna.

„Asi každý, kdo má rád fotbal, sledoval obdobné série třeba o Arsenalu nebo Manchesteru City. Za celý tým mohu říct, že jsme byli nadšení, že můžeme být součástí seriálu právě o Viktorce a moc se těšíme, až uvidíme finální výsledek,“ přidal se útočník Jan Kliment, jenž je rovněž důležitou postavou celého dokumentu.

„Celý rok 2022 byl z pohledu Viktorie naprosto výjimečný. Zisk šestého mistrovského titulu, neuvěřitelná cesta kvalifikací a následné duely s Barcelonou, Bayernem a Interem nám všem přinesly obrovskou vlnu zážitků a emocí, které poodhalíme a necháme fanoušky nahlédnout do zákulisí těchto zápasů a celého klubu. Již při shlédnutí prvních ukázek jsem měl opět husí kůži a vyvolávalo to ve mně velké emoce. Myslím, že se mají fanoušci na co těšit a jsem rád, že se vše podařilo realizovat na vysoké profesionální úrovni,“ řekl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

Generální ředitel západočeského klubu se navíc rozpovídal i o aktuální finanční situaci a herním projevu. „Média neustále připomínají, že se nám nedaří. My tohle samozřejmě víme. Zvedneme se jen maximální prací všech lidí v klubu včetně hráčů. Musíme si počkat třeba i na štěstí. Všude slyšíme a čteme, že o titul se hraje už jenom v Praze. My ale pojedeme na dřeň, na krev. Zázrak ze západu se může zopakovat.“

"Na záchranu Plzně jsem si půjčil až 150 milionů korun," přiznává například v jedné z epizod nové série Adolf Šádek. Situace kolem prodeje navíc stále není dořešená, což potvrdil i na pátečním setkání s médii. „V zimě jsem řekl, že chci záležitost ohledně nového majitele uzavřít do konce června. Tento termín platí," doplnil.


Sdílet