Ondrášek už pálí za Plzeň. Viktoria veze z neoblíbeného Ďolíčku tři body | Sportovní Plzeň

Ondrášek už pálí za Plzeň. Viktoria veze z neoblíbeného Ďolíčku tři body

osm19. 9. 2020

Po 3,5 letech fotbalisté Viktorie Plzeň znovu odvezli všechny tři body z Ďolíčku. Cestu za vítězstvím nad Bohemians Praha načal po půl hodině hry svým prvním gólem za Západočechy Zdeněk Ondrášek, následně se prosadili ještě Adriel Ba Loua, Jan Kopic a Jean David Beaugel. Za domácí Klokany snížil na konečných 1:4 v závěru Vaníček.

O úvodní šanci zápasu se postaral Adriel Ba Loua. Po bleskové souhře s Janem Kopicem se snažil okamžitě zakončit, jenže jeho pokus vyrazil Patrik Le Giang. První nebezpečnou střelu na druhé straně hřiště předvedl Antonín Vaníček, ale mířil těsně vedle pravé tyče Hruškovy brány. Po půl hodině se viktoriáni dostali v Ďolíčku do vedení. Nadýchaný centr Mira Káčera si našel hlavu Zdeňka Ondráška a „Kobra“ poprvé gólově uštknula v červenomodrém dresu. Zajímavostí je, že 31letý útočník nastoupil v lize před tímto zápasem naposledy 26. února 2012 za České Budějovice právě proti Bohemians, kdy při výhře 3:1 vstřelil vítěznou branku. Necelé tři minuty nato Západočeši odskočili na rozdíl dvou gólů. Kopic vybojoval míč na půli hřiště, potáhl ho až k velkému vápnu, v něm našel Ba Louu a ten se tentokráte nemýlil. A protože šikovný pokus Káčera o přehození Le Gianga skončil nad břevnem, tak Plzeňané šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Jako první v druhé půli mohl rozvlnit síť Jakub Brabec, po centru Aleše Čermáka z volného přímého kopu ale vystřelil nad bránu. Chvíli poté to zkoušel z dálky Vladislav Levin, na jeho zakončení si však počkal Hruška a míč vyrazil do bezpečí. Obrovské dvě příležitosti měl následně Jan Kopic, avšak poprvé přestřelil, podruhé míč napálil přímo do gólmana Bohemky. Snížit pak mohl Roman Květ, ale střelou zpoza vápna olízl jen tyč. A tak se do třetice všeho dobrého nakonec dočkal Kopic, to když do prázdné brány dorazil střelu Lukáše Kalvacha. V poslední desetiminutovce padly ještě dva góly. Nejprve po druhé asistenci Kopice v zápase pálil střídající Jean-David Beauguel, Bohemka se alespoň čestného zásahu dočkala díky trefě Antonína Vaníčka. Viktoriáni i přesto zvítězili v pražských Vršovicích vysoko 4:1.