Obrovské zklamání, vlastně ani nevím, co budu dělat, přiznával po vyřazení Bulíř - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Obrovské zklamání, vlastně ani nevím, co budu dělat, přiznával po vyřazení Bulíř

Marie Osvaldová18. 3. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň

Bodově zažil Michal Bulíř skvělou sezónu, stal se třetím nejproduktivnějším hráčem základní části a i díky němu se Plzeň dlouho držela na pozici zaručující přímý postup do čtvrtfinále. Z ní nakonec vypadla těsně před koncem a šla do předkola, kde nakonec po pěti výsledkově těsných zápasech odešla s Mladou Boleslaví poražena. "Sezóna skončila velmi brzy, ani nevím, co teď vlastně budu dělat," přiznával zklamaný Bulíř.

Dá se nějak popsat, co teď krátce po rozhodujícím zápase prožíváte?
Obrovské zklamání. Já jsem osobně po několika letech bez play off a vlastně ani nevím, co teď budu dělat. Sezóna skončila velmi brzy, což takhle nikdo určitě nechce. Každý chtěl napravit to, co se nepovedlo vloni s Olomoucí, nepodařilo se to ani letos. Určitě byla škoda, že jsme dostali první gól zápasu. Možná z nějaké přemíry snahy jsme byli až moc nahecovaní. Vždycky je těžké zápasy dotahovat, nám se to dnes povedlo, ale nedlouho poté jsme zase dostali gól a následně už jsme to nedotáhli.

Vidíte zpětně klíč ve vyřazení třeba i v tom druhém zápase v Plzni, kdy jste vedli 2:0 a nakonec prohráli?
Bohužel se nám to stávalo i v průběhu sezóny. Častokrát jsme vedli, ale vedení jsme nedokázali udržet a tudíž ten druhý domácí zápas mohl být pro celou sérii klíčový. Mohli jsme jet do Boleslavi za stavu 2:0 a stačil by nám urvat jeden zápas, to je ale teď minulost. Sérii provázelo několik smolných gólů, v play-off bohužel takové góly padají a Boleslav měla toho štěstí více.

Mrzí vás to o to víc, že šlo o vaši nejlepší sezónu a nakonec v ní chybí ten týmový úspěch?
Je hezké, že sezóna šla podle mých představ, zažil jsem v Plzni krásnou bodovou sezónu, bohužel nebylo to přetavené v podobě prvního kroku, což byl postup do čtvrtfinále. Osobní statistiky se po základní části mažou a myslím si, že v historii se poté na to moc koukat nebude.

Byl to váš poslední zápas v plzeňském dresu?
Ještě není vše vyřešené, ale jsou ve hře ještě nějaké možnosti. Uvidíme, zda nevyjde nějaké zahraničí a podle toho se budou odvíjet další kroky. 

Přesto, preferujete cizinu?
Já vůbec nevím, jak to bude. Každý ví, jaká je situace v Rusku, takže tam nejdu určitě. A myslím, že tam asi nepůjde nikdo, hodně hráčů bude odcházet. Uvolní se cizinci a bude se chodit do Švýcarka, Švédska, Finska. Podle toho se to bude odvíjet, kde kolik bude míst a kde bude zájem. Musí to dávat smysl pro mě i rodinu, to je pro mě to nejdůležitější.


Sdílet