Obrat dokonán. Házenkáři Plzně ze vrací na mistrovský trůn! | Sportovní Plzeň

Obrat dokonán. Házenkáři Plzně ze vrací na mistrovský trůn!

Marie Osvaldová21. 5. 2023

Dvakrát odvrátili mečbol a v rozhodujícím zápase dokonali obrat. Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje zvládli pátý duel proti obhájci z Karviné a po vítězství 30:25 slaví zisk mistrovského titulu. Navázali tak na své futsalové kolegy, kteří se ze stejného úspěchu radovali v pátek.

Úvod rozhodujícího utkání patřil Karviné. Ta se po pár minutách dostala do náskoku, který ovšem mohl být ještě větší, kdyby Denis Harabiš zvládl proměnit první sedmičku tohoto střetnutí. Plzni se podařilo vyrovnat duel po deseti minutách, ovšem slezský tým soupeře nechtěl do vedení pustit. Od 15. minuty se Slezanům povedla skvělá pasáž, kdy vstřelili pět branek v řadě. Ve 24. minutě ale naopak zabrala Plzeň a neuvěřitelnou sedmibrankovou sérií zvládla nejen vyrovnat, ale taky překlopit vedení na svou stranu a mírně odskočit ještě před přestávkou.

Po poločase si Plzeňští hlídali vydobité vedení, které se jim podařilo ještě lehce navýšit. Do poslední desetiminutovky vstupoval se sedmibrankovým náskokem a bylo už jasné, že pokud se nestane nějaký extrémní zvrat, bude Plzeň slavit další titul. Zvrat nepřišel, padlo už pouhých osm gólů, a domácí tak vyhráli 30:25. Devíti góly táhl Talent za titulem Tomáš Nejdl.