O obhajobě titulu se v Plzni nemluví. Chci do Evropy, hlásí kouč Bílek | Sportovní Plzeň

 

 

O obhajobě titulu se v Plzni nemluví. Chci do Evropy, hlásí kouč Bílek

Marie Osvaldová18. 7. 2022


Foto: FCVP


Zvládnout dvojzápas s Helsinkami, zajistit si tím postup do základní skupiny evropských pohárů a dobře začít ligu. Takové jsou cíle fotbalové Viktorie Plzeň podle kouče Michala Bílka. O obhajobě titulu se na západě Čech nemluví. "Sparta se Slavií samozřejmě vyhlásí útok na titul, my se budeme snažit na té špičce být také. Uděláme pro to maximum a uvidíme, na co to bude stačit," prohlásil.

Viktoria vstoupí do sezóny už ve středu zápasem druhého předkola Ligy mistrů v Helsinkách. "Naším cílem je postoupit do skupiny evropských pohárů. Takže nezbývá nic jiného, než naplno zabrat v tomhle prvním dvojzápase a postoupit. Ten úvod je nesmírně důležitý, nejen poháry, ale i liga. Na to se soustředíme, aby nám vstupy do obou soutěží vyšly," prohlásil Bílek.

Sám zkušený lodivod nedokázal říci, zda je pro něj více například postup do základní skupiny Ligy mistrů nebo obhajoba titulu. "Skupinu Ligy mistrů jsem nezažil, to je pravda. My se ale budeme soustředit na obě dvě soutěže. Nebudu říkat, že pro nás je teď důležitější Liga mistrů než liga. Jak vám uteče liga, tak potom zase můžete mít problémy ke konci sezony dostat se do pohárové Evropy. Chceme uspět na obou frontách. Naším cílem je pokusit se jít do Ligy mistrů, uvidíme, jak to dopadne. A v lize chceme zůstat nahoře," uvedl Bílek.

Viktoria se bude muset v nové sezóně obejít bez nejlepšího střelce ligy Jeana Davida Beauguela. "Nebude jednoduché Bogyho zastoupit, protože dal v minulé sezoně 19 branek, což je obrovská porce. Teď ani nechci nějakým způsobem hovořit o tom, jestli jsme silnější nebo o něco slabší. Odešel taky Santos, který nám v druhé polovině minulé sezony hodně pomohl. Takže uvidíme," přemýšlel Bílek, který je ale spokojený s tím, jak se podařilo kádr doplnit. "Věřím, že jsme ho taky dobře posílili, i když pro některé kluky není úplně jednoduché, aby hned zapadli do základní jedenáctky. Myslím, že konkurence je větší a hráči, kteří tu byli, cítí od těch nováčků tlak," doplnil bývalý trenér Sparty nebo české reprezentace.

Na soustředění v Rakousku trápila Plzeň zejména ofenziva. Ve třech zápasech dvakrát remizovali bez branek a prohráli se St. Truiden 1:3. "Je pravda, že jsme vstřelili jen jednu branku. Ale když vezmu jen ten poslední zápas s Besiktasem Istanbul, tak brankových situací bylo dost. Směrem dozadu je to dobré, dopředu musíme být agresivnější a důslednější v pokutovém území," dodal Bílek.


Sdílet