Trápení, pak vydřený gól a obrovský tlak na závěr. Viktoria uzavřela základní část pouze remízou | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová30. 4. 2023

Fotbalisté Viktorie Plzeň na závěr základní části Fortuna:Ligy pouze remizovali s Teplicemi 1:1. Hosty poslal do vedení v 50. minutě Hyčka, alespoň bod pak zařídil pro Západočechy v 85. minutě Tomáš Chorý.

Kdo čekal v podání Viktorie ofenzivní smršť, musel být zklamán. Západočeši se nemohli dostat do tempa a byli rádi, že v 7. minutě sami neinkasovali. Chybu Holíka v rozehrávce ale Gning nepotrestal. Hosté měli další příležitost ve 25. minutě, poté, co se do míče opřel Trubač a Staněk musel míč vyrážet na roh. Jedinou slušnou šanci Západočechů obstaral v závěru první půle Mosquera, ze střední vzdálenosti ovšem přestřelil.

První střelu na branku zaznamenali Viktoriáni ve 48. minutě. Sýkorův centr přistál na hlavě Durosinmimu, který ale trestuhodně trefil jen prostředek branky a tím i rukavice gólmana Muchy. To Teplice byly o chvíli později úspěšnější. Staněk nedosáhl na centrovaný míč a neobsazený Hyčka zamířil přesně. Po vstřeleném gólu se Severočeši zatáhli a Plzeň se přecijen dostávala do větších šancí. V 74. minutě se do míče opřel nůžkami Chorý. Radost mu ale z nádherné trefy zkazil zákrok Muchy. Z následného rohu pak Západočechům nepřálo štěstí, když pokus Kaši zastavila tyč. Defenziva hostů vydržela do 85. minuty. Po obrovském závaru zády k brance zakončil přesně střelou o břevno Tomáš Chorý. Otočit vývoj zápasu mohl hned následně Kliment, z dobré pozice ale minul. Výhru Viktorie měl na hlavě v páté minutě nastavení Vydra, trestuhodně minul. V závěru ještě vzplanuly emoce, když z poslední akce chtěla Plzeň kopad pokutový kop po ruce jednoho z teplických hráčů, sudí ale přestupek neviděli. A protože na místě tentokrát nebyl VAR, nic už se měnit ani nemohlo.