Nedodržujeme základní pravidla hry, popisoval plzeňský Holešinský | Sportovní Plzeň

Nedodržujeme základní pravidla hry, popisoval plzeňský Holešinský

Marie Osvaldová19. 2. 2024

Blízko konce dlouhé série byli hokejisté Plzně v neděli na Kladně. Nakonec si ale na konto připsali už devátou výhru na tamním stadionu v řadě. "Bylo to hodně náročné utkání. Šli jsme po zápase v Klingenthalu pozdě spát, navíc museli ještě složitě cestovat, to nás ale neomlouvá," prohlásil po výhře 4:3 Adrián Holešinský, který nejprve v 59. minutě utkání srovnal a v 63. minutě rozhodl.

Jak těžký to pro vás byl zápas?
Bylo to hodně náročné utkání, avšak musíme na něm hledat jen pozitiva. Kladno bylo před zápasem namotivované vítězstvím z Brna, my jsme navíc šli v sobotu pozdě spát, navíc museli ještě složitě cestovat, to nás nicméně neomlouvá, že nedodržujeme základní pravidla při hře. Bohužel na to poté doplácíme. Jsme moc rádi, že se nám to dneska povedlo otočit a získali dva body.

Málem jste přitom neměli ani bod. Tři minuty před koncem ještě vedli domácí o dvě branky..
Těší nás, že jsme to takto v závěru zvládli. Hra bez brankáře nám totiž vlastně celou sezónu vůbec nevycházela, dostali jsme při této situaci přibližně již dvanáct gólů. V poslední době jsme se na to na trénincích hodně zaměřili, může to být totiž také důležité momentum, co nám do budoucna pomůže vyhrávat zápasy.

Pro vás šlo o povedení víkend. V sobotu gól a dvě asistence, teď dva góly..
Jsem strašně šťastný, že mi to tam tento víkend takto napadalo. Teď je potřeba vše vypilovat směrem k play off, musíme se dobře sehrát ve formacích, abychom takto hráli i tam.