Nadějně rozehraný duel zhatila třetí třetina. Plzeň v předkole proti Litvínovu ztrácí | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová6. 3. 2024

Po dvou třetinách a gólech Tima Söderlunda a Aleksi Laaksa vedli hokejisté Plzně 2:1, nakonec ale první bod v sérii předkola získali hráči Litvínova. Západočechům totiž nevyšla třetí část, kterou prohráli 3:0. Další utkání se hraje opět na ledě Vervy ve čtvrtek od 17:30.

Hned v první minutě se pokusil plzeňský kapitán Jan Schleiss o michigan, puk mu na poslední chvíli ovšem spadl z čepele hole. Následně si obě mužstva nedarovala ani centimetr ledu zadarmo, tudíž vrátka na trestnou lavici se celkem často otevírala. Na startu osmé minutě nebezpečně tečoval Jurčík nahození Demela, jeho pokus z osy hřiště ovšem cíl minula. Škoda odpověděla další akcí Schleisse, jeho příležitost z pravé strany Tomek pouze vyrazil, následně Jakub Pour ale nedokázal dostat puk do sítě. Nedlouho poté se Liam Kirk dostal do šance, když se k němu se štěstím dostal kotouč, Samuel Hlavaj se ovšem překvapit nenechal. O minutu později tak skóre otevřeli indiáni. Miroslav Indrák vybojoval kotouč u levého mantinelu, záhy našel před brankou volného Tima Söderlunda, který mířil do téměř prázdné brány. Vyrovnání měl na hokejce Ondřej Kaše, který se prezentoval hezkou individuální akcí, jenomže jeho ránu vytěsnil mimo tři tyče Hlavaj. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda nejtěsnějším možným rozdílem.

Začátek druhé periody byl hodně divoký. Verva jí odstartovala v přesilové hře, nebezpečně pálil David Kaše, maskovaný muž indiánů ale nadále držel čisté konto. Naopak zdvojnásobit vedení Západočechů mohl Petr Straka, který jel sám na Tomka, ten ovšem jeho bekhendovou kličku přečetl. Hosty to mohlo mrzet dvojnásob, jelikož krátce na to se Litvínov dočkal tíženého vyrovnání. Pawel Zykmund byl hodně důrazný na hraně brankoviště, což se mu vyplatilo, Hlavaj byl proti jeho pokusu bezmocný. Indiáni si mohli vzít vedení bleskově zpět, Zámorský ovšem Tomka neprostřelil. V polovině zápasu už modrobílí ale využili přesilovou hru a podruhé v utkání šli do vedení. Na modré čáře napřáhl Aleksi Laakso a jeho ostrou ránu zastavila až síťka v brance. Třetí branku měl na hokejce Adrián Holešinský, který ideálně tečoval pokus Poura z pravé strany, Tomek stačil zasáhnout svým betonem. Těsně před odchodem do šaten pálil znovu Zámorský, náskok Plzně nicméně nezvýšil, po čtyřiceti minutách tak nadále vedli hosté o jednu branku.

Třetí dějství začalo šancí Marka Soukupa, který dostal nabito na vrcholu kruhu, na poslední chvíli mu do rány nicméně skočil domácí Sukeľ. Na druhé straně to nadvakrát zkoušel Abdul, plzeňský gólman nadále podávat skvělý výkon. Následně už byli domácí opravdu blízko, Koblasa však poslal puk jen do břevna. Z další šance už byla Verva přece jen odměněna. Petr Koblasa vystřelil krátce po vyhraném buly a tentokrát už plzeňského brankáře ranou mezi betony prostřelil. Za dvě minuty šli Severočeši poprvé v utkání do vedení. V početní výhodě dostal přihrávku do slotu Liam Kirk, který střelou na bližší tyč nedal Hlavajovi šanci zasáhnout. Domácí se dostali na koně, výsledkem toho byl další gól v plzeňské síti. Po rychlém brejku dostal puk ideálně do jízdy Marek Baránek, který se prezentoval přesnou střelou pod horní tyčku. V samotném závěru to zkusila Plzeň se šesti bruslaři, navíc hrála početní výhodu, zkorigovat skóre se nicméně hostům již nepovedlo. Škodovka první zápase série prohrála na ledě Litvínov 2:4, zítra je na pořadu zápas číslo dvě.