Na finále MOL Cupu se chystají i policisté | Sportovní Plzeň

 

 

Na finále MOL Cupu se chystají i policisté

Marie Osvaldová21. 5. 2024


ilustrační. Foto: Policie ČR


Velké bezpečnostní opatření připravují policisté na středu 22. května v souvislosti s finále MOL Cupu mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha, na kterém se očekává vysoká fanouškovská účast obou fotbalových celků.

Na středeční odpoledne a večer policisté v souvislosti s tímto zápasem přijali bezpečnostní opatření, abychom zajistili co možná nejklidnější bezpečnostní situaci na území města Plzně jak před samotným utkáním, v jeho průběhu a stejně tak i po jeho ukončení. „Zaměřovat se nebudeme jenom na okolí a prostory fotbalového stadionu, ale i na příjezdové cesty do Plzně, autobusové a vlakové nádraží, ale také na centrum našeho krajského města. Tak jako vždy je především našimi prioritami zajištění bezpečnosti osob a majetku, veřejného pořádku a bezpečnosti v dopravě“, dodává náměstek ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování Michal Krejbich.

Jelikož je s ohledem na vysoký počet fanoušků obou týmů tento zápas vyhodnocen jako vysoce rizikový, nasazujeme do bezpečnostního opatření na několik desítek policistů jak ze struktur Krajského ředitelství policie Plzeň, tak i z plzeňského městského ředitelství. Konkrétně se bude jednat o policisty ze služby pořádkové policie – policisty z obvodních oddělení, dopravní policie, speciální pořádkové a krajské pořádkové jednotky, zásahové jednotky nebo o policisty ze skupiny kynologických činností. Samozřejmostí je pak i zapojení kolegů ze služby kriminální policie a vyšetřování, stejně tak jako policistů z antikonfliktního týmu. Do opatření jsou zařazeni také kolegové z jiných krajských ředitelství,  a to např.  policisté z pražské  služební hipologie. Policejní hlídky budou dohlížet na to, aby nedocházelo k případnému protiprávnímu jednání, a pokud již takové případy nastanou, aby byly v souladu se zákonnými normami také postihovány.

"Spolupráci máme nastavenou s Městskou policií Plzeň,  FAČR, Magistrátem města Plzně i bezpečnostní agenturou tak, abychom mohli co možná nejefektivněji zajistit plnění našich povinností a úkolů," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Policisté doporučují všem, kteří míří na tento zápas, ať již na stadionové tribuny či do restauračních zařízení v Plzni, aby využívali při přepravě městskou hromadnou dopravu a do centra města se svými vozy, pokud možno, nezajížděli a nechali je na parkovištích v okrajových částech. "Je více než pravděpodobné, že parkování v centru města bude v den zápasu velmi problematické. Fotbalový stadion se otevírá již v 16 hodin, proto doporučujeme fanouškům, aby využili dvouhodinový časový interval do zahájení utkání - do 18. hodiny,  pro to, aby se bez obtíží a včas dostali na tribuny," doplnila Burešová s tím, že upozorňuje také na zákaz používání pyrotechniky. "Její používání na stadionu představuje z důvodu možného zranění zde přítomných osob vysoké riziko. Dalším nebezpečím je i možnost vzniku požáru  a poničení majetku stadionu. Použití pyrotechniky je kvalifikováno jako přestupkové jednání, za které může být uložena pokuta od 10 tisíc korun až do výše 50 tisíc korun, při opakovaném přestupku až 100 tisíc korun. To stejné platí i pro využívání pyrotechniky při přesunu na fotbalový stadion a při cestě z něj, stejně tak jako pro vnešení pyrotechnického výrobku na stadion," uzavřela policejní mluvčí.


Sdílet