Mašina Blomstrand nezastavuje. Hokej si v Plzni strašně užívám, říká - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Mašina Blomstrand nezastavuje. Hokej si v Plzni strašně užívám, říká

Marie Osvaldová1. 11. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

V osmi posledních zápasech dal devět gólů. Z toho hned pět proti Spartě. Plzeňský hokejista Ludwig Blomstrand naplno ukázal svůj obrovský potenciál. Střeleckou fazónu potvrdil i v neděli, proti Pražanům se dvěma trefami podílel na výhře 6:3.

V čem to je, že se vám střelecky tak daří?
Já nevím, je to hokej. Máte období, kdy to napadá, pak kdy ne. Teď se cítím dobře, když jdu na led. Užívám si to. Máme dobrý tým a hokejem se bavím.

S nadsázkou se dá říci, že jste popravčím Sparty...
(směje se) Oba zápasy se Spartou byly hodně intenzivní, přišlo hodně lidí. Tohle mě baví.

Před 12 dny jste Spartě vstřelil hattrick po tvrdých střelách. Teď byl zase třeba první gól hodně o chytrosti..
Když máte puk na holi, tak vymýšlíte, kam vás soupeř pustí. Při tom gólu, o kterém mluvíte, jsem si všiml, že na mě jejich gólman jde, tak jsem zkusil obkroužit branku. 

S Michalem Bulířem a Gustafem Thorellem vám to v lajně evidentně hodně funguje, že?
Gustafa znám ze Švédska, několikrát jsme proti sobě hráli. Vím, že je silný na puku a rád něco vymýšlí. U Buldy zase nikdy nevíte, co vymyslí. Má široký repertoár schopností a spoustu možností, co udělá. Hodně spolu o tom na tréninku mluvíme.

Říkáte, že spolu hodně mluvíte, Michala Bulíře tedy učíte švédsky nebo on vás česky?
Michala nějaké slovíčka učím. (smích) A on nás taky. Musím ale říci, že je to pro obě strany obtížné. Raději se tedy domlouváme v angličtině.


Sdílet