Limberský chystá poslední zápas. A pak? Mám podnikatelské záměry, hlásí | Sportovní Plzeň

 

 

Limberský chystá poslední zápas. A pak? Mám podnikatelské záměry, hlásí

Marie Osvaldová14. 4. 2022


Foto: FCVP/J. Kubíček


Ačkoli se ligová kariéra Davida Limberského uzavřela už před rokem, fanoušci budou mít ještě ojedinělou šanci legendu vidět v akci přímo v Doosan Aréně. Limbovo finále, jak se rozlučka jmenuje, se uskuteční 17. května, kdy proti sobě nastoupí současná Viktoria Plzeň s výběrem z let 2011-2018. "Těším se strašně moc. Chceme si to užít. Celá ta naše generace si to zaslouží. Doufám, že se i lidi přijdou rozloučit se mnou," řiká plzeňská legenda.

Přemáhají vás už teď velké emoce?
Emoce jsou to veliké, asi největší přijdou při zápase. Ale nechci si to připouštět, abych pak měsíc nebrečel. 

Bral jste si inspiraci u rozlučky Pavla Horvátha? Byl lehčí zápas nebo afterparty?
Bylo to těžší po zápase. (smích) On Horvi měl pozvané samé VIP hosty, takže to byl takový srandamač. Každopádně laťka je hodně vysoko.

Váš tým přijede koučovat Pavel Vrba. Jak bylo těžké ho přilákat?
Jako současného trenéra Sparty jsem si myslel, že to bude náročné, ale taťka neváhal ani vteřinu. Vykomunikoval si to tam se svým vedením a přijede. Účast přijal na první dobrou.

Naopak jedno jméno chybí. Michael Krmenčík..
Ten pozvánku neobdržel. Za to, co pro Viktorku odvedl, tak by si jí zasloužil. Ale poté, co se stalo, tak pozvánku nedostal.

A přemýšlel jste nad tím nebo to byla jasná věc?
Přemýšlel jsem nad tím, ale situace je taková, že to nejde. Těžko jsem kousal, jak se zachoval. Je mi to líto, ale bohužel, nemůžu, nejde to, neexistuje.

Kolik postů plánujete v průběhu zápasu vystřídat?
Myslím si, že tak dva - levého obránce a stopera. Nevím, jestli bych na kraji obrany vydržel celý zápas. Konkurence je ale veliká, třeba mě trenér nepostaví.

Jen dva dny předtím skončí liga. Bylo by asi hezké slavit titul, ne?
Bylo by to ideální, ale těžké. Plzeň může útočit ze druhé pozice, někdy to může být výhoda, že na vás nefouká. Je to otevřené, ale věřím, že když už jsou tak daleko, tak udělají všechno pro to, aby to dotáhli. Mají velkou šanci, aby se o ty nejvyšší příčky porvali.

Bude to pro vás úplná tečka za fotbalovou kariérou?
Je ještě možné, že jeden rok někde dám, ať v Domažlicích nebo jinde. Užívám si to, je to "neprofi" fotbal. V Domažlicích je parta skvělá, jen mi vadí dojíždění. Mám i hodně podnikatelských záměrů, ale na fotbale si vždy vyčistím hlavu.


Sdílet