Limberský: Nejsem ufňukanec, ale tohle mi mohlo ukončit kariéru. Zveřejnil i fotku svého kotníku | Sportovní Plzeň

 

 

Limberský: Nejsem ufňukanec, ale tohle mi mohlo ukončit kariéru. Zveřejnil i fotku svého kotníku

Marie Osvaldová6. 2. 2021


Foto: FCVP

Dva podobné zákroky, odlišné vyhodnocení. Zatímco liberecký Koscelník vyvázl jen se žlutou kartou za prošlápnutí kotníku Davida Limberského, na druhé straně šel o chvíli později rovnou pod sprchy domácí Kaša. Právě tyto momenty výrazně ovlivnily duel 18. kola, který nakonec ve druhé půli Liberec proti oslabené Viktorii zlomil a zvítězil 2:0.


Běžela 29. minuta zápasu Plzně s Libercem, když u postranní čáry Koscelník přejel levý kotník plzeňského Davida Limberského. Zkušený Viktorián se chvíli svíjel v bolestech, brzy se ale postavil na nohy a snad i proto, že pod štulpnou nebylo dobře vidět, jaké stopy kopačka Koscelníka na kotníku Limberského nechala, vyfasoval liberecký hráč pouze žlutou kartu.

Noha Davida Limberského po zákroku Koscelníka. Zdroj: Instagram D. Limberský

O dalších deset minut později prozměnu došlo na souboj domácího stopera Filipa Kaši se Sadílkem. Ke smůle Viktoriánů ale Kaša trefil kolíky Sadílkovu holeň a způsobil mu jasně viditelnou tržnou ránu. Sudí Zelinka nejprve udělil žlutou kartu, poté se šel ale podívat k videu a poslal Kašu rovnou pod sprchy.


"Viděl jsem to, ale nejsem rozhodčí. Nejsem od toho, abych to porovnával. Na to je dostatek záznamů. Ve fotbale se to stává, každý víkend to sledujeme v různých soutěžích," nechtěl se do bližšího hodnocení obou zákroků pouštět kouč Viktorie Adrian Guľa. Zatímco Sadílek šel rovnou po zákroku na ošetření a musel střídat, Limberský duel s pochroumaným kotníkem dohrál do konce. A o tom, s jakým sebezapřením se tak muselo stát, svědčí fotka jeho nohy. "Málokdy reaguji na rozhodčí, ale tohle rozhodně nebylo přišlápnutí. Nejsem žádnej ufňukanec, ale tohle mi mohlo ukončit kariéru. Jedu na šití," vzkázal na sociálních sítích po nešťastném zápase Limberský.Sdílet