Krásný večer, rozplýval se po postupu Bílek. Teď chce jít za další výzvou | Sportovní Plzeň

 

 

Krásný večer, rozplýval se po postupu Bílek. Teď chce jít za další výzvou

Marie Osvaldová26. 7. 2022


Foto: FCVP


V naprosto jednoznačnou záležitost se proměnila odveta druhého předkola Ligy mistrů mezi Plzní a Helsinkami. Západočeši potvrdili roli favorita a nenechali nikoho na pochybách o postupujícím. Viktoria tak splnila předsezónní cíl v podobě základní skupiny některé z evropských soutěžích. "Máme všichni ohromnou radost, že se nám podařilo postoupit. Byl to krásný večer, teď je před námi ale další výzva," uvedl kouč Michal Bílek.

Jak byste takový zápas hodnotil?
Bylo to podle mě zasloužené. Začátek nebyl jednoduchý, soupeř měl vyloženou šanci, kterou neproměnil. Po gólu na 1:0 jsme se uklidnili. Naše hra měla velmi dobrou kvalitu, hráli jsme dobře, byli jsme produktivní, drželi míč a kombinovali.

Je to velká úleva?
Určitá jednoznačně. Kdybychom to nezvládli, tak jsme pod velkým tlakem. Teď máme něco jistého a je před námi další výzva. Chceme uspět i s Tiraspolem.

Obecně máte nálepku defenzivního kouče. Jaká je to satisfakce, když přijde takový válec?
Ano, soustředíme se na defenzivu, která je základní. Dneska jsme byli vzadu pevní, dali jsme pět krásných branek. Byl to krásný večer. Jsem spokojený, takhle jsme si to představovali, snili jsme o tom, že to takhle dopadne.

Mluvil jste o tom, že budou důležité standartní situace. Jste tedy asi hodně spokojení, jak vám vyšly..
Soustředili jsme se na naše standartky a i na jejich. Kalvi (Kalvach) i Syky (Sýkora) to výborně kopou. Máme hráče, kteří mají dobrý výběr místa. Hodně se na to soustředíme.

Co jste říkal na výkon Lukáše Kalvacha, který uprostřed pole naprosto dominoval..
Kalvi odehrál zápas jako předešlé, tedy velmi dobře. Je to náš důležitý hráč, umí řešit situace nečitelně pro soupeře. Ale třeba i Bucha odehrál výborný zápas.

Aktivní byl také Jan Sýkora, který dva góly dal a další připravil..
Nechci mluvit o jednotlivcích, ale také předvedl vynikající výkon. Od ofenzivních hráčů si přejeme, aby byli produktivní.

Ve třetím předkole Ligy mistrů vás čeká Šeriff Tiraspol..
Asi to je horší varianta, než hrát proti Mariboru. V minulé sezóně hráli dobře, a i když tam byli velké změny, tak jsou velmi kvalitní.


Sdílet