Koubek překonal Vrbu. Měl jsem přitom ze zápasu s Pardubicemi obavy, přiznával kouč Viktorie | Sportovní Plzeň

 

 

Koubek překonal Vrbu. Měl jsem přitom ze zápasu s Pardubicemi obavy, přiznával kouč Viktorie

Marie Osvaldová25. 9. 2023


Foto: FCVP


Fotbalová Plzeň se dál veze na vítězné vlně. Nedělní ligovou výhrou 6:2 nad Pardubicemi si připsala dvanáctý triumf v řadě v rámci všech soutěží a vytvořila klubový rekord ze sezóny 2010/2011, pod kterou byl tehdy podepsaný Pavel Vrba. "Statistiky moc nesleduji, ale pokud to tak je, tak je to samozřejmě potěšitelné zjištění. Svědčí to o tom, že mužstvo pracuje dobře a je na dobré cestě," prohlásil kouč Miroslav Koubek.

Ukázal zápas sebevědomí týmu, když se dokázal oklepat ze ztráty Jindřicha Staňka a obdržené branky? 
Byla to rána. Měl jsem ze zápasu trochu obavy, protože ten čtvrteční nás stál hodně sil. Udělali jsme nějaké změny. Pokud jde o branku, byla to komplikace, ale věřil jsem, že mužstvo si s tím dokáže poradit.

Poprvé skórovali oba stopeři Robin Hranáč i Sampson Dweh, zaslouží si oba pochvalu za to, jaký mají přínos pro tým? 
Je to dobře, když se dokáží střelecky prosadit po standardních situacích. Když se na to podíváme, tak se nám branky rozložily mezí více hráčů. V lize už jsme nastříleli šestadvacet branek a naše variabilita je obrovská.

Hodně vidět byl znovu Lukáš Kalvach, má podle vás aktuálně reprezentační formu?
To musí posoudit trenér národního týmu. Já bych mu to přál, aby byl členem nominace na dalším srazu. Prokazuje velmi dobrou formu, je určitě na tom dobře. 

Už za týden vás čeká zápas na Spartě, je mužstvo teď ideálně vyladěné? 
Způsob hry, který předvádíme je nadějný. Jedeme tam s respektem k soupeři, ale určitě se nejedeme schovat a s přílišným respektem zalézt. Na zápas se těšíme. 

Jaká pro vás může být komplikace případná absence Jindřicha Staňka? 
Uvidíme, jaký bude výsledek, nechci předbíhat. Pokud máte v bráně člena národního mužstva a nemohl by být k dispozici ze zdravotních důvodů, tak je to komplikace. Věřím ale naším gólmanům, které tu máme, Marián Tvrdoň dnes naskočil, vedl si suverénně nohama. Pokud Jindra nebude moc chytat, tak má plnou důvěru Marián. 

 


Sdílet