Konkurence pro Beauguela a Chorého. Plzeň lovila na Slovensku! | Sportovní Plzeň

 

 

Konkurence pro Beauguela a Chorého. Plzeň lovila na Slovensku!

Marie Osvaldová10. 2. 2022


Foto: FCVP


Novou ofenzivní posilu vítá fotbalová Viktoria Plzeň. Smlouvu na 4,5 roku dnes ve Štruncových sadech podepsal jednadvacetiletý útočník Matej Trusa, jenž přichází z Michalovců.

Během dopoledne absolvoval jedenadvacetiletý fotbalista zdravotní prohlídku, krátce po poledni podepsal dlouholetý kontrakt a poprvé si vyzkoušel červenomodrý dres Viktorie. „Je to krásný pocit stát tady a mít na sobě dres tak velkého a úspěšného klubu, jakým je právě Viktorka. Jsem nadšený a věřím, že se rychle zařadím a budu pro klub přínosem,“ neskrýval radost Matej Trusa. Ten přichází z osmého celku slovenské ligy MFK Zemplín Michalovce, kde se v aktuální sezoně dokázal šestkrát zapsat mezi střelce.

„Matej nás zaujal svou typologií, takže jsme rádi, že se podařil dotáhnout jeho přestup do Viktorie,. Je to rychlostní typ útočníka, dokáže se prosadit v koncovce. Zároveň je v perspektivním věku, patří do slovenské reprezentace do jednadvaceti let a vidíme v něm velký potenciál do budoucna. I proto podepsal s Viktorií dlouholetý kontrakt,“ dodává generální manažer klubu Adolf Šádek.

V pátek se Matej Trusa bude poprvé hlásit trenéru Michalu Bílkovi na týmovém tréninku. „Jde o posilu do ofenzivy, je to zajímavý a odlišný typ útočníka, o kterého jsme stáli. Jsem rád, že se vše podařilo realizovat,“ podotkl hlavní trenér Viktorie.

„Na Mateje se poptávalo více klubů z řady zemí, nicméně nabídka Viktorie Plzeň byla velmi konkrétní a vyhodnotili jsme ji jako nejlepší možnou cestu pro hráčův růst. Viktoria získává hráče, který je vynikající v zakončení, správně charakterově nastavený a věříme, že jeho výkonnost v Plzni ještě poroste,“ říká hráčův zástupce Roman Vojtek z agentury Stars and Friends.


Sdílet