Jsme dřeváci, komentoval výbuch Plzně pod Ještědem útočník Němec | Sportovní Plzeň

Jsme dřeváci, komentoval výbuch Plzně pod Ještědem útočník Němec

osm18. 1. 2020

Šest zápasů v řadě nenašli přemožitele. Na páteční večer by ale nejraději zapomněli. Hokejistům Škody Plzeň se vůbec nepovedl duel v Liberci a odjeli s debaklem 1:7. "Jsme dřeváci, možná jsme ale takovou facku potřeboval," prohlásil po zápase útočník Západočechů Vojtěch Němec.

Co se stalo, že jste po šesti výhrách dostali takový debakl?
Liberec prvních deset minut nevěděl, co s námi má dělat, čekali jen, co s nimi provedeme. A když jsme s nimi nic neprovedli, tak udeřili. Od jedenácté minuty začali dominovat a takhle to šlo až do konce, my nebyli vůbec schopni zareagovat. Nešlo nám vůbec nic.

Po první třetině vystřídal mladého gólmana Koláře Frodl, aby se Kolář na třetí třetinu zase vrátil...
Takové věci se občas stávají. My jsme sem jeli s tím, že zápas odchytá Kikina, protože Frodo toho má strašně moc. Není se čemu divit, že byl Kikina po první třetině skleslý, byla to jeho extraligová premiéra od začátku a my mu ji neulehčili. Vzhledem k vývoji utkání pak nastalo to, co nastalo, Frodovi jsme taky nepomohli ve druhé třetině, takže jestli jsme si tady rozbili navíc i prvního gólmana, tak to bude radost.

V první třetině měl Liberec tři střely a dal dva góly. Neštvalo vás to o to víc?
Měli jsme proměnit šance, byly tam. Ale protože jsme dřeváci a nedoplácali to tam, holt to tam spadlo dvakrát se štěstím jim. Pořád jsme si ale říkali, že to nezabalíme, v úterý u nás taky stáhli manko z 0:3, ale bohužel, byli jsme impotentní. Když jsme se k něčemu dostali, nedokázali jsme to procedit do brány.

Nakonec je ale možná lepší prohrát takhle než po gólu v závěru, ne?
Možná jo. Možná jsme potřebovali po naší šňůře facku, abychom spadli zpátky na zem a pochopili, že to samo nepůjde. Teď už se musíme připravovat na neděli do Brna, to bude další těžký soupeř. Nesmíme předvést to samé, co tady. V sobotu na tréninku zapracujeme na věcech, které jsme dělali špatně a vlítneme na Kometu.