Jízda Škodovky pokračuje. Indiáni nezaváhali ani na ledě Motoru | Sportovní Plzeň

Jízda Škodovky pokračuje. Indiáni nezaváhali ani na ledě Motoru

Marie Osvaldová15. 11. 2020

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň potvrdili svoji skvělou formu i v 18. kole extraligy na ledě Českých Budějovic. Západočeši byli po celý zápas lepší a nakonec zvítězili zaslouženě 5:1. Dvěma góly se na výhře podílel Pavel Musil.

Duel týmů s rozdílnou formou. To bylo utkání mezi domácími Českými Budějovicemi a Škodou Plzeň. Západočeši potvrzovali roli favorita, v 9. minutě měli ještě hráči Motoru štěstí, když po individuální akci Gulaše zazvonila tyč, o minutu později nepomohlo Jihočechům nic. Po přihrávce Roba si našel puk Jaroslav Kracík a poslal svůj tým do vedení. Ve 12. minutě měl obrovskou šanci na navýšení skóre Suchý, který zblízka zvedl kotouč až příliš vysoko. V 17. minutě zahrozili také domácí. Pavlovi ovšem na poslední chvíli zakončení zkomplikoval jeden z plzeňských beků. V závěru třetiny hráli indiáni přesilovku a sedm vteřin před sirénou Pavel Musil usměrnil do sítě nabídku Gulaše.

Na začátku druhé třetiny Motor pykal za další svůj faul. Suchého přihrávku nadvakrát umístil za záda bezmocného Čiliaka Pavel Musil. A stejný hráč mohl ve 27. minutě dokonat hattrick. Trestné střílení nařízené za faul na jeho osobu ale neproměnil. Plzeňští poměrně v poklidu kontrolovali hru a Frodlovi zatrnulo snad jen při pokusu Romana Přikryla ze závěru třetiny.

Žádná komplikace nepřišla pro Škodovku ani ve třetí třetině. Ve 47. minutě byl hodně důrazný a pohotový na brankovišti Matěj Stříteský a zvýšil už na 4:0.  Pak šli hosté do tří a Jihočeši dvojnásobnou přesilovku využili zásluhou Pýchy. Jenže pak si vzali opět slovo hráči Škodovky, krátce po skončení početní výhody vypálil od modré přesně Peter Čerešňák. Upravit skóre mohl ještě Luboš Rob, sám před brankou ale trefil pouze Čiliaka.