Jedeme do Prahy s respektem, ale ne se strachem, říká před šlágrem plzeňský kapitán Hejda | Sportovní Plzeň

 

 

Jedeme do Prahy s respektem, ale ne se strachem, říká před šlágrem plzeňský kapitán Hejda

Marie Osvaldová12. 2. 2022


Foto: FCVP


Šlágr kola, duel prvního se třetím a utkání dvou velkých rivalů. To všechno platí pro utkání mezi Spartou a Plzní, které se odehraje na Letné v neděli od 18 hodin. "Jedeme do Prahy s respektem, ale určitě ne se strachem," říká kapitán Viktorie Lukáš Hejda.

Zkušený plzeňský stoper očekává úvodní tlak Pražanů. "Myslím, že do nás budou chtít jít už od první minuty, takže začátek pro nás bude důležitý, abychom se chytli. Nečekám ale nějakou gólovou smršť, že by to bylo nahoru, dolů. Spíš uvidíme podle začátku, jak na nás vlétnou a jak my se s tím popereme. Potom bude záležet na nás, abychom je potrestali nějak z brejku," prohlásil.

Plzeň v neděli na úvod jarní části sezony doma udolala nováčka Hradec Králové 1:0 a poskočila do čela tabulky. Na druhou Slavii si vytvořila dvoubodový a na třetí Spartu čtyřbodový náskok. "Takové zápasy po přípravě jsou strašně těžké. Víme, že určitě to nebylo z naší strany úplně ideální. První půle byla dobrá, ale druhá už nebyla moc podle našich představ. Jsme rádi za tři body, nula vzadu se vždycky počítá. Takže parádní vstup a teď v tom pokračovat," uvedl Hejda.

Viktorii se proti Spartě v posledních letech daří. Ze sedmi vzájemných ligových duelů šestkrát vyhráli, naposledy ve Štruncových Sadech 3:2. "Nechci říct, že na ně umíme. Ale jak si vybavuju, vždycky s nimi odehrajeme dobrý zápas. Určitě tam jedeme s respektem, ale s žádným strachem. Nemáme proč se bát. Jedeme si to s nimi prostě rozdat," dodal Hejda.


Sdílet