Je super, že jsme konečně doma urvali vítězství za tři body, říká Jan Schleiss | Sportovní Plzeň

 

 

Je super, že jsme konečně doma urvali vítězství za tři body, říká Jan Schleiss

Josef Krebs17. 10. 2022


FOTO: Roman Turovský./ HC Škoda Plzeň

V rámci 11. kola hokejové Tipsport extraligy přivítali plzeňští hokejisté na domácím ledě Vervu Litvínov. K vítězství Západočechů 4:3 přispěl svou premiérovou trefou v aktuálním ročníku i kapitán indiánů Jan Schleiss.

„Je super, že jsme konečně doma urvali vítězství za tři body. Dneska jsme měli vyloženě i štěstí, jelikož Litvínov nás v první třetině hodně přestřílel a my snad ze šesti střel dali dva góly. Příště se musíme do zakončení více tlačit,“ říká útočník Jan Schleiss.

Skóre utkání jako první otevřeli hosté z Litvínova, domácí ale zvládli bleskurychle vyrovnat. Svou první branku v letošní sezóně vstřelil právě Jan Schleiss. „Lukáš Kaňák skvěle otočil hru, následnou přihrávku na Petra Kodýtka jsem prováhal, tak jsem vystřelil, ani jsem nemířil a spadlo to tam. Jsem hrozně rád, že jsem dal gól. Doufám, že to ze mě spadlo a podobně to půjde i dále,“ přeje si plzeňský kapitán.

Souboj celků, které se před nedělním utkáním nacházely na dvou posledních místech tabulky, vyzněl střelecky jasně pro Severočechy. Litvínov dokázal Plzeň přestřílet v poměru 43:25. „Byl to stokrát těžší zápas, než když hrajeme s týmem, který se nachází nahoře v tabulce. Dneska to byl vyloženě boj, Litvínov nemá body, my jich máme také málo, takže jsme rádi, že takto důležitý zápas jsme zvládli. Měli jsme také hodně štěstí, protože opět jsme bláznili s hrou ve čtyřech. Budu se opakovat, příště si na to musíme dávat větší pozor. Jsem rád, že jsme to dneska urvali, nicméně pořád je na čem pracovat a zlepšovat se,“ dodává Schleiss.

Zápas byl nakonec dramatický až do posledních vteřin. Jan Schleiss sice vstřelil pátou branku, ta ovšem kvůli ofsajdu neplatila. „Konec zápasu byl šílený, Lukáš Kaňák mi dal puk, ale já jsem si sám vjel do ofsajdu, což byla blbost, ale zrovna jsem to i hezky trefil. Poté jsem špatně vyhodil puk a následně jsem se na trestné lavici jen modlil. Zaplaťpánbůh, že to kluci uhráli,“ uzavírá Jan Schleiss.

zdroj: HC Škoda Plzeň


Sdílet