Indiánům se v novém roce nedaří. Zápas ve Vítkovicích rozhodla trefa v závěru | Sportovní Plzeň

Indiánům se v novém roce nedaří. Zápas ve Vítkovicích rozhodla trefa v závěru

Marie Osvaldová9. 1. 2022

Důležitý souboj o čtvrté místo zaručující přímý postup do play-off hokejisté Plzně nezvládli. Na ledě Vítkovic prohráli ve 40. extraligovém kole 2:4. Vyrovnaný zápas rozhodla 57. minuta, když faul Kvasničky domácí dokázali potrestat a vstřelili vítězný gól. Čtvrtou trefu pak Ridera přidala v power-play.

Hned v úvodu nebezpečně operovali u tyčky Svobodovy branky Kalus a Fridrich, hosté odolali. Po chvilce oslovil Bukarts v dobré pozici Dostálka, leč plzeňský gólman se opět zaskvěl. V přesilové hře zase dvakrát dorážel Hruška, na betony muže s maskou Škody si ale nepřišel. Za nedlouho poté se Bukarts prosmýkl ze strany až před svatyní indiánů, její strážce byl opět připraven. Když pak podobnou akci na druhé straně nepřetavil ve změnu ve skóre ani Dufek, odcházelo se do kabin za stavu, za kterého se přicházelo.

Co se nepovedlo v úvodních dvaceti minutách, povedlo se hned zkraje prostředního dějství. Graňák našel z pravého kruhu na levý Michala Bulíře, který z první propasíroval touš do sítě podél bližší tyče. Ridera odpověděla poměrně brzy. Lakatoš na hraně pravidel poslal k ledu svého protihráče, poté servíroval z levé strany touš do ohně, kde se po zmatcích a odrazech dostal až Petru Chlánovi, jenž jej zametl do sítě. Dokonat obrat mohl z mezikruží Krenželok, Svoboda svůj tým podržel. Poté v rychlém sledu vypálil z obou kruhů Dzierkals s Langem, rovněž Stezka předvedl svůj um. Stejně jako vzápětí, když se až na brankoviště prokličkoval Dufek. Když se těsně před druhou pauzou neprosadil v přečíslení ani Schleiss, měla o osudu utkání rozhodnout závěrečná perioda.

Poslední třetina rovněž začala gólově. Alexey Solovyev napřáhl na modré, Svoboda měl zakrytý výhled a dobře schovanou střelu tak zastavila až síť. Ale ani domácím nevydrželo vedení příliš dlouho. V přesilové hře obdržel kotouč pár kroků před modrou Jan Schleiss, popojel směr brána a zamířil přesně k levé tyči. Vrátit vedení svým barvám zkoušel z kruhu tvrdou ranou Lakatoš, na plzeňského gólmana ovšem nevyzrál. A pak přišlo rozhodnutí. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyfasoval za hru vysokou holí dvojitý trest Kvasnička a Vítkovice darovanou šancí nepohrdly. Solovyev napřáhl na kruhu a před Svobodou rozhodl duel tečí Jan Hruška. Škoda již na vyrovnání při power play nedosáhla, naopak. Do prázdné klece se ještě prosadil Petr Chlán. Plzeň tak v novém roce prohrála i ve třetím utkání.