Indiáni mají nového náčelníka! Plzeňské hokejisty povede Jan Schleiss | Sportovní Plzeň

 

 

Indiáni mají nového náčelníka! Plzeňské hokejisty povede Jan Schleiss

Josef Krebs1. 9. 2022


FOTO: HC Škoda Plzeň


Dres s kapitánským céčkem bude v Plzni opět oblékat její vlastní odchovanec, v den svých osmadvacátých narozenin se totiž novým kapitánem hlavního týmu stal útočník Jan Schleiss. Jeho asistenty v nové sezóně budou Jan Piskáček a Tomáš Mertl.

Ve srovnání s předchozí sezónu došlo v plzeňské kabině ke změně volebního modelu. Na výběru kapitána a jeho asistentů se nově nepodílelo celé mužstvo, nýbrž samotní trenéři. „Oproti loňsku jsme model volby změnili a rozhodli se pro Jana Schleisse. Honza je plzeňský odchovanec, hráč v nejlepším hokejovém věku, komunikativní kluk s příkladným přístupem ke všemu, co se hokeje týká. Je pro mnohé hráče inspirující. Patří do střední generace a chtěli jsme ho doplnit zkušenějšími hráči na pozici asistentů kapitána, aby se to v kabině rozložilo mezi více lidí,“ říká k rozhodnutí jeden z dua hlavních trenérů Václav Baďouček.

„Je to velká čest a mám k funkci kapitána velký respekt. Céčko nosili přede mnou velicí hráči i osobnosti klubu, beru s velkou pokorou, že se zařadím mezi ně. A jaký budu kapitán? Jsem přesvědčený, že za každého by měly mluvit činy. Takže toho se budu držet i já,“ hlásí skromně, přesto odhodlaně Jan Schleiss.

zdroj: www.hcplzen.cz


Sdílet