Hvězdy para plavání zazářily na republikovém mistrovství. V Plzni se konalo poprvé, podpořila ho firma Eurosoftware | Sportovní Plzeň

 

 

Hvězdy para plavání zazářily na republikovém mistrovství. V Plzni se konalo poprvé, podpořila ho firma Eurosoftware

Marie Osvaldová7. 7. 2022V bazénu na Slovanech v Plzni se letos poprvé konalo mistrovství České republiky v para plavání. Na jeho pořádání se významně podílela firma Eurosoftware, která podporuje nejen para plavání, ale i konkrétní handicapované sportovce.

Para 2"V Brně, kde jsme doma, se rekonstruuje padesátkový bazén, ve kterém obvykle mistrovství organizujeme. Proto jsme se rozhodli, že letošní šampionát uspořádáme v Plzni. Bazén na Slovanech byl ideální možností. Pojme nás v našem počtu a má skvělé bezbariérové zázemí. Všechno bylo super. Museli jsme toho hodně zařizovat, protože nejsme z Plzně. Domácí nám však hodně pomohli, zvláště firma Eurosoftware, která nás podpořila. Moc děkujeme," uvedl Jan Sommer, ředitel závodu.

V Plzni se sešlo 114 sportovců z Česka a Slovenska. Dohromady zaplavali 444 individuálních startů a 22 startů štafet. "Brněnští pořadatelé s sebou do Plzně přivezli nejen sportovce, ale také dobrou náladu a přirozenou soudržnost a ochotu pomáhat si. Zdaleka nešlo jen o podporu vítězů, šlo o každého jednotlivého para plavce. I my jsme se brzy cítili jako součást této velké sportovní rodiny," řekla Michaela Benešová z firmy Eurosoftware.

Úspěšné para sportovce přišel podpořit také aktuálně bronzový kladivář z letošního mistrovství republiky v atletice Tomáš Ott. Ten kromě sportu také studuje Fakultu aplikovaných věd ZČU a pracuje ve studentské laboratoři firmy Eurosoftware. "Musím uznat, že podávali neuvěřitelné výkony. Stejně jako oni jsem studentem a zároveň i sportovcem. Takže vím, co to obnáší, a co je pro to potřeba obětovat. Mají moji úctu," uvedl.

MicrosoftTeams image 8Jedním z para sportovců, které firma Eurosoftvare podporuje, je i studentka ergoterapie na FZS Západočeské univerzity Vendula Dušková. Měla výhodu domácího prostředí a proměnila ji ve spoustu medailí, především těch zlatých. Odnesla si také speciální cenu Eurosoftware pro nejlepší plavkyni. "U mě to je trochu povinnost na českých závodech vyhrávat. Je pravda, že tady dost často bojujeme s Anežkou Floriánkovou. Máme to vždycky o pár bodů. Ani jedna z nás nebyla ve vyladěné formě a bylo to jako vždy vabank, komu to zrovna dopadne. Já jsem samozřejmě ráda, když Eurosoftware byl jeden z hlavních sponzorů závodů, že jsem tu cenu dostala zrovna já," podotkla Dušková.

Moderace závodů se ujal Jan Nevrkla, jeden ze zakladatelů para plavání v České republice a ředitel ČESKÉHO PARA PLAVÁNÍ z.ú. "My jsme samozřejmě rádi za každého podporovatele jako je třeba firma Eurosoftware, která k tomu takhle aktivně přistoupí, sport podpoří a umožní, že se může pořádat i taková skvělá akce jako je toto mistrovství republiky," řekl.

Závěrečné vyhlášení celkových vítězů se konalo v Kulturním domě JAS v Plzni. V kategorii mužů získal největší počet bodů Arnošt Petráček, z juniorů byl nejlepší David Kratochvíl. Mezi ženami dominovala Vendula Dušková. V kategorii nejmladší žáci získal nejvíce bodů Lukáš Páv, který si také za svůj skvělý výkon odnesl speciální cenu firmy Eurosoftware.

PR


Sdílet